• 11/05/2010, dodał: Magda Polańska - Aktualności

W sobotę i niedzielę, tj.8-9 maja 2010r., w Kasinie Wielkiej odbyła się VII już “Majówka Zagórzańska”. W sobotę, 8 maja, przeprowadzony został Przegląd Pieśni Maryjnej, który zgromadził 23 grupy śpiewacze i schole z terenu Gminy Mszana Dolna. Mimo kapryśnej pogody wspaniała atmosfera zachęcała do rodzinnego spędzenia czasu i zabawy oraz oglądania występów.

• 07/05/2010, dodał: Magda Polańska - Aktualności

7 maja w Kasinie Wielkiej, na trasach zrobionych wokół szkoły odbyły się biegi przełajowe z okazji kolejnej edycji zawodów „Polska Biega”.

• 07/05/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W lata z dużą ilością opadów i wysoką wilgotnością powietrza duże straty w plonach może powodować szara pleśń. Objawy choroby w postaci gnilnych plam, zgorzeli i zamierania mogą wystąpić już na pąkach, kwiatach ale najczęściej na owocach, które w warunkach wysokiej wilgotności pokrywają się szarym pylącym nalotem trzonków i zarodników konidialnych grzyba.

• 07/05/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Krajowy Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego, ogłasza ogólnopolski konkurs na zaprojektowanie plakatu o Europejskim Funduszu Społecznym.

• 05/05/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Trwa realizacja trzeciej edycji projektu systemowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej pt. Uwierz w siebie –Program aktywizacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym , który realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki , ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego .

• 05/05/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

04 maja 2010 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 219. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego.

• 04/05/2010, dodał: Edyta_Iwona Murzyn - Aktualności

Dla młodych rugbistów „Gorców” 1 maja był bardzo pracowitym dniem. Na stadionie „Pcimianki” organizowali półfinał Mistrzostw Polski kadetów w rugby 7-osobowym. Rozgrywkach udział wzięło 10 zespołów: „Budowlani” Lublin, „Budowlani” Łódź, AZS AWF Warszawa, „Orkan” Sochaczew, „Czarni” Bytom, „Pogoń” Siedlce „Karb-Bobrek” Bytom, „Juvenia” Kraków, „Biało-Czarni” Nowy Sącz oraz „Gorce” Raba Niżna.

• 04/05/2010, dodał: Edyta_Iwona Murzyn - Aktualności

W dniach 18.-24.04.2010 obchodziliśmy w Polsce po raz drugi Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Patrzymy na Jezusa – miłosiernego i wiarygodnego arcykapłana”. To dobra okazja, byśmy nieco więcej uwagi poświęcili Pismu Świętemu, temu nie zawsze docenianemu i w pełni wykorzystywanemu skarbowi naszej wiary, ale i ogólnoludzkiej kultury.

• 04/05/2010, dodał: Edyta_Iwona Murzyn - Aktualności

W tegorocznym Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli Mistrzostwach Polski w piłce nożnej dziewczynek i chłopców. W kategorii U-10, weźmie udział rekordowa ilość zawodników. Zgłosiło się ich ponad 40 tysięcy, dzięki czemu X edycja Turnieju będzie największą imprezą sportową dla dzieci i młodzieży oraz największym turniejem piłkarskim

• 04/05/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

30 kwietnia 2010 r. w Gimnazjum nr 4 z Zespołu Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej na apelu z okazji obchodów Dnia Ziemi, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Różnorodność w Nas, bioróżnorodność wokół Nas”, miało miejsce uroczyste podsumowanie akcji „Czynna ochrona płazów”.