• 24/05/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

,, … Miłość doskonała mieści
    się w zasięgu (…) rozumu
    i (…) serca…”

Takie motto było myślą przewodnią uroczystości, jakie miały miejsce w Mszanie Górnej, gdzie dla Gimnazjum nr 4 im. ks. prof. Józefa Tischnera, rodzice ufundowali sztandar.

• 24/05/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Zielone Świątki to nazwa ludowa święta majowego, które według wielu badaczy pierwotnie obchodzone było w czasach przedchrześcijańskich jako święto wiosny związane z zielenią i siłą drzew oraz wszelakiego rodzaju płodnością. W południowej Polsce a szczególnie u Zagórzan potocznie święto to nazywane jest „Sobótkami”, na Podlasiu nazywane „Palinockami”.

• 20/05/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

O Lubomierzu nie raz już słyszano. Echem szła wieść o wioskach w Polsce, które choć małe- stale się rozwijają. Dlaczegóżby nie połączyć sił? Od dłuższego czasu trwa współpraca między Gminą Mszana Dolna a Urzędem Gminy i Miasta Lubomierz (dolnośląskie) oraz szkołami z tych terenów. Dzielimy się doświadczeniami, nawiązują się przyjaźnie, towarzyszą temu wyjazdy, spotkania.

• 18/05/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W ostatnich dniach południe Polski nawiedziły intensywne opady deszczu. Poziom wód w miejscowych rzekach i potokach gwałtownie się podniósł, a rwąca woda spowodowała wiele strat: uszkodzenia dróg, mostów, zalania budynków.

• 18/05/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Dnia 6 maja br. w Wadowickim Centrum Kultury odbyły się przesłuchania finałowe ,,Talentów Małopolski 2010”, podczas których zaprezentowała się Claudia Kuczaj, uczennica Gimnazjum w Mszanie Górnej. To już kolejny konkurs, cieszący się dużą popularnością. W eliminacjach wzięło w nim udział aż 15 tys. wykonawców.

• 17/05/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W maju obchodzone są (choć często bez szerszego odzewu) dni, w których chcemy zauważyć i uszanować osoby z niepełnosprawnością intelektualną. 5.maja to Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, 13.maja- Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych Umysłowo.

• 14/05/2010, dodał: Magda Polańska - Aktualności

Knowa Mariusz, Góralik Grzegorz i Ząbczyński Krzysztof w kadrze U-16 oraz Knowa Jarosław w kadrze U-17 to pierwsi nasi zawodnicy którzy zakwalifikowali się do ścisłej czołówki kadry Polski drużyn młodzieżowych. Zawodnicy U-16 od 12 maja są na zgrupowaniu w Poczdamie, gdzie trenują z rówieśnikami z Niemiec i gdzie w sobotę rozegrają mecz. Kadra U-17 pod koniec maja uda się na zgrupowanie do St.Etienne we Francji.

• 13/05/2010, dodał: Magda Polańska - Aktualności

W pierwszych dniach maja b.r. uczniowie z młodszych klas ZPO w Kasinie Wielkiej wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Krakowa.

• 12/05/2010, dodał: Magda Polańska - Aktualności

Młodzi zawodnicy „Gorców” biorą przykład ze starszych kolegów. Dobra passa gorczańskiego rugby trwa. W sobotę w Nowym Sączu odbył się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Dzieci i młodzieży.

• 11/05/2010, dodał: Magda Polańska - Aktualności

W dniu 05.05.2010r miało miejsce doniosłe wydarzenie dla całej społeczności Kasiny Wielkiej, którym było poświęcenie sztandaru gimnazjum im. Kard.Stefana Wyszyńskiego.