z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejCyberbezpiecznyWybory uzupełniającetransmisjadostępnośćOtwórz się na pomocProfilaktyka jodowaStrategia terytorialnawyposazeniekoronawirusstudiumrodoJak zatwić sprawęOgłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoCała naprzód IIPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaremont kwateryJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjaDostępnośc aplikacjiinformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsUrząd statystycznyBudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Raba Niżna - etap IIIjakości powietrzaEkointerwencja

CHÓR ŚWIĘTOJAŃSKI z Olszówki


Chór działający przy parafii św. Jana Chrzciciela w Olszówce zapoczątkował swą działalność w 2009r. Jego założycielem i dyrygentem jest Jan Nawara. Jest to czterogłosowy chór mieszany żeńsko-męski wykonujący pieśni religijne, patriotyczne  i inne. Chórzyści to przeważnie emeryci – amatorzy, których  łączy wspólna pasja - śpiew.

Obecnie chór po licznej reorganizacji liczy 20 osób i przyjął nazwę "Świętojański". 

Cotygodniowe próby wymagają wysiłku i poświęcenia. Członkowie chóru mimo obowiązków osobistych, rodzinnych i zawodowych z zaangażowaniem traktują swoje powinności. Od początku działania chórzystom przyświecają słowa "Kto śpiewa dwa razy się modli".

Podstawową działalnością chóru jest uświetnianie swoim śpiewem Mszy św. oraz większości uroczystości religijnych parafii w Olszówce. Jednak nie zamykają się tylko do granic swojej rodzinnej miejscowości. Koncertowali już w:
- Bazylice Miłosierdzia Bożego w  Krakowie – Łagiewnikach;
- Sanktuarium Matki Bożej w  Ludźmierzu
- Sanktuarium Matki Bożej w  Kalwarii Pacławskiej
- kościołach innych parafii.

Z powodzeniem wzięli udział w przeglądzie chórów w Mszanie Dolnej organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Limanowej i Urząd Miasta Mszana Dolna.

W okresie kilku lat występowali na uroczystościach patriotycznych oraz gminnych imprezach plenerowych (najpierw na Turnieju Wsi Gminy Mszana Dolna a potem Zagórzańskim Lecie).

Wszystkich chętnych zapraszają w swoje szeregi.

 tel. kontakt. - 889 058 101