z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejCyberbezpiecznyWybory uzupełniającetransmisjadostępnośćOtwórz się na pomocProfilaktyka jodowaStrategia terytorialnawyposazeniekoronawirusstudiumrodoJak zatwić sprawęOgłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoCała naprzód IIPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaremont kwateryJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjaDostępnośc aplikacjiinformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsUrząd statystycznyBudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Raba Niżna - etap IIIjakości powietrzaEkointerwencja

UKS Gorce Raba Niżna


 

 

Napisz do nas   gorcerugby@op.pl

 

Tel. 606223658

 

  wyniki zobacz na  www.pzrugby.pl

 

NASZA LIGA
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RUGBISTÓW Z NASZEJ GMINY I NIE TYLKO
Tabela 19.03.2009

 

ŻAKI

Kasinka Mała– 17 pkt
Lubomierz UKS Promyk – 17 pkt
Raba Niżna UKS Gorce – 12 pkt
Kraków KS Juwenia – 6 pkt
Kasinka Mała UKS Zenit II – 1 pkt
 

MINIŻAK

Kasinka Mała - 12 pkt

Łętowe – 9 pkt
Kraków KS Juwenia – 8 pkt
Raba Niżna – 3 pkt
 
 

MŁODZIK

Raba Niżna UKS Gorce –18 pkt

Glisne – 10 pkt
Olszówka – 6 pkt
Rabka – 0 pkt
 

SENIOR

Mszana Górna – 14 pkt

Olszówka – 11 pkt
  Raba Niżna – 9 pkt

Białoczarni Nowy Sącz 7 pkt

Rabka – 1 pkt
 

 

 

 

Aktualności

Treningi we wtorki i czwartki: Olszówka godz. 16:30

   

Mistrzostwa Międzywojewódzkie Rugby7

24.05 w Piekarach Śląskich rozegrany został turniej o Mistrzostwo Miedzywojewódzkie Rugby7 w kategorii Młodzik.

W turnieju brały udział trzy drużyny z wielkopolski, trzy drużyny śląskie i dwie z Małopolski. Mistrzostwo zdobyła Wielkopolska „Posnania” Poznań, ale najwięcej punktów zostało przywiezionych do Małopolski.

Wicemistrzostwo obronili rugbyści z UKS „Gorce” Raba Niżna, a trzecie miejsce zdobyli rugbyści UKS „Lider” Nowy Sącz. Obie Małopolskie drużyny grały bardzo dobrze lecz wyśmienita gra i dyspozycja „Posnanii” Poznań była poza zasięgiem małopolskich rugbystów. Może w przyszłym sezonie mistrzostwo powróci do Małopolski? Należy przypomnieć wyniki kilku ostatnich sezonów UKS Gorce: 2004 wicemistrzostwo, 2005 mistrzostwo, 2006 mistrzostwo, 2007 bez udziału, 2008 wicemistrzostwo.

 

Skład wicemistrzowskiej drużyny 2009:

Mariusz Knowa Raba Niżna

Grzegorz Góralik Olszówka

Mirosław Kuczaj Raba Niżna

Marek Miśkowiec Raba Niżna

Piotr Gacek Raba Niżna

Krzysztof Pustelnik Glisne

Przemysław Nowak Glisne

Rafał Pustelnik Glisne

Andrzej Aleksandrowicz Glisne

Jarosław Michalak Kasinka Mała

 

Punkty w turnieju zdobyli dla Gorców

Grzegorz Góralik 25

Mariusz Knowa 24

Krzysztof Pustelnik 15

Marek Miśkowiec 10

Piotr Gacek 10

Mirosław Kuczaj 5

Rafał Pustelnik 5

Andrzej Aleksandrowicz 5

 

 

Tabela

1.KS Posnania Poznań

2.UKS Gorce Raba Niżna

3.UKS Lider Nowy Sącz

4.UKS Karb Bytom

5.OSiR Pobiedziska

6.KS Czarni Bytom

7.UKS Koliber Sosnowiec

8.UKS Koziołki Poznań

 

 

RC Gorce Raba Niżna na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

 

Rugbiści z Gorców Raba Niżna - Wicemistrzowie Polski 2008/2009

 

Mistrzostwa Międzywojewódzkie Rugby 7

 

Zawodnicy UKS „Gorce” w Kadrze Polski !

 

Druga Kolejka ligi Rugby 7 w Gminie Mszana Dolna

 

Obóz z Mistrzem Polski dał efekty

 

Memoriał Mirosława Wojtani w Łodzi

 

5 lat rugby w Gminie Mszana Dolna

 

Zawodnicy UKS Gorce w Kadrze Wojewódzkiej

 

W Sosnowcu odbył się pierwszy turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży w sezonie 2009/10. We wszystkich kategoriach rozgrywkowych najlepsi okazali się zawodnicy z Raby Niżnej.

 

Historyczne występy

 

Sportowe zakończenie sezonu

 

 

Sekcja rugby została powołana przy UKS Gorce 04.03.2004 roku z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego mgr Roberta Sławeckiego.
Sekcja ta na początku zrzeszała dzieci i młodzież z Raby Niżnej oraz z Olszówki. Oobecnie do sekcji należy młodzież z Mszany Górnej oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu oraz Kasinki Małej i Rabki.

 

Sezon 2004/2005
Pierwszy oficjalny mecz Gorców odbył się w Rudzie Śląskiej, gdzie Gorce zdobyły swoje pierwsze punkty, a przyłożenie zaliczył Mateusz Łabęda z Olszówki. Pierwszy remis Gorce Raba Niżna - Warszawa 5:5; pierwszy wygrany mecz w kategorii "młodzik" Gorce Raba Niżna - SKS Terpentyna 40:5; podczas finałów Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży w Rugby do lat 15 wystąpiliśmy gościnnie bez udziału w eliminacjach.
2004/2005. 06. 26. Międzwojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Poznaniu i wielka niespodzianka: drugie miejsce dla Gorców przed Czarni Bytom i  Posnanią II, UKS Karb Bytom, Wilda Poznań, Juvenia Kraków, Białoczarni Nowy Sącz; w finale przegrana 30:5 dla Posnani Poznań .
Udział w Międzynarodowym Turnieju na stadionie Narodowym w  Chrzowie.
Wakacje sportowe dla dzieci ze szkół podstawowych.
Obóz dla "młodzika" we Władysławowie.

 

W sezonie 2005/2006
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików na Stadionie Narodowym w Chorzowie.
Pierwsze miejsce w finale, znowu z Posnanią Poznań, wynik 35:5 dla Gorców; udany rewanż.
UKS Gorce wziął udział w eliminacjach i w finałach Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży w Rugby do lat 15, co zostało spostrzeżone w kraju jako cyt. „rewelacja tegorocznych rozgrywek”. W generalnej klasyfikacji: miejsce trzecie. Młodzi sportowcy z Raby Niżnej, Olszówkii Mszany Górnej wrócili z brązowymi medalami Mistrzostw Polski.
Wakacje sportowe dla dzieci ze szkół podstawowych w Człuchowie (dwa tygodnie).
Obóz dla "młodzika" -  Człuchów (dotacja ze środków Ministerstwa Sportu).
Organizacja Turnieju Czterech Narodów na terenie Gminy Mszana Dolna (Polska, Rosja, Ukraina, Czechy).

 


W sezonie 2006/2007
do najważniejszych wydarzeń zaliczyć należy zwycięstwo w grupowych turniejach Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży i zdecydowane prowadzenie w kraju. Z przyczyn niezależnych brak udziału w finałach; ostatecznie miejsce 5.
Bez udziału w Miedzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

 

Sezon 2007/ 2008 drugie miejsce  w Miedzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Rugby 7
Zwycięstwo w grupowych turniejach Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży; co dało 3 lokatę w kraju. Brak udziału w finałach;  ostatecznie 7 lokata Gorców w kraju. Do rozgrywek grupowych włączyły się również: Szkoła Podstawowa Nrr 2 z  Lubomierza (22),  UKS Zenit Kasinka Mała (28) oraz Szkoła Podstawowa Nr  2 z  Mszany Górnej (31 w kraju).

 

UKS Gorce został zaproszony przez Rosyjski Klub „Darowie” z Zielonogrodu do Moskwy na Międzynarodowy Turniej Rugby (jako jedyna drużyna z kraju), gdzie znaleźli się w pierwszej 15 na 40 drużyn; warto zaznaczyć zwycięstwo nad drużyną z Francji .W Moskwie byli
Filip Wenderlich Raba Niżna
Mariusz Niżnik Raba Nizna
Franciszek Szybiak Raba Niżna
Julia Szybiak Raba Niżna
Tomasz Drabik Lubomierz
Grzegorz Dawczak Lubomierz
Grzegorz Kowalczyk Lubomierz
Jakub Jamróz Lubomierz
Józef Grabiec Lubomierz
Mateusz Mateusz Kasinka Mała
Arkadiusz Rapacz Mszana Górna


Najlepszym zawodnikiem turnieju został Tomasz Drabik z Lubomierza oraz Kskli Zin z Kazachstanu

 

2008/2009
Pierwszy grupowy turniej  Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży w Rugby do lat 15 w Krakowie - zwycięstwo w kategorii "żak młodzik", druga lokata "minizak".

Drugi turniej grupowy  Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży w Rugby do lat 15 w Olszówce - zwycięstwo we wszystkich trzech kategoriach.

 

O rugbiście mówi się, że jest "skończonym" atletą - powinien posiadać szybkość sprintera, siłę zapaśnika, zwinność judoki, wytrzymałość długodystansowca.

Rugby jest także grą podnoszącą na wysoki poziom cechy wolicjonalne: odwagę, ambicję, wolę walki, uczy odporności i wytrwałości oraz "fair play" czyli szanowania rywala.

 

Sezon 2010/2011

 

MŁODZIK:
4 miejsce w Finałowym Turnieju Mistrzostw Polski Młodzików rozgrywanym 11 czerwca w Poznaniu
4 miejsce w klasyfikacji ogólnej w Mistrzostwach Polski Młodzików na co złożyły się 3 miejsce w Turnieju im. M. Wojtani w Łodzi, 2 miejsce w turnieju w Krakowie, 1 miejsce w turnieju w Nowym Sączu i 2 miejsce w turnieju w Bytomiu.
3 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików rozgrywanych 18 czerwca w Sosnowcu

 

W jesieni udział w turnieju „Krakowskiego Obwarzanka” gdzie zajęliśmy 3 miejsce i Turnieju w Nowym Sączu- 1 miejsce.

 

KADET:
6 miejsce w Finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii kadet, która odbyła się w dn.12-17 lipca w Warszawie. Aby dostać się do finałowego turnieju Gorce zajęły 2 miejsce w grupie eliminacyjnej rozgrywając 8 meczy w tym 4 na wyjeździe z drużynami Budowlanych Łódź, Posnani Poznań, Sparty Jarocin i Juveni Kraków.
9 miejsce w Mistrzostwach Polski kadetów w rugby 7, gorce rywalizacje zakończyły na turnieju półfinałowym w Jarocinie który odbył się 8 maja.
1 miejsce w klasyfikacji generalnej Polsko- Czeskiej Ligi Kadetów na co złożył się udział w 4 turniejach ligi. Zajeliśmy: 2 miejsce w Ostrawie, 2 miejsce w Krakowie, 1 miejsce w Havirovie i 1 miejsce w turnieju u siebie który odbył się w Olszówce. W Lidze brały udział 4 drużyny w sumie każda drużyna rozegrała po 12 meczy.
3 miejsce w Międzynarodowym Turnieju do lat 18 o Puchar Śląska, Pokonujemy m. in. Drużynę z Francji i Rumunii! Przegrywamy z Rosyjską drużyna z Zielonogradu i Orkanem Sochaczew.

Od jesieni bierzemy udział w el. do Kolejnej Ogólnopolskiej Olimpiady młodzieży: rozegraliśmy już mecze z Juvenią Kraków, Posnanią Poznań i Spartą Jarocin.

2 klubowe obozy szkoleniowe: zimowy w lutym w Białym Dunajcu( 7 dniowy obóz dla 20 zawodników) i letni w Krościenku (7-dniowy obóz dla 23 zawodników) ponadto udział w obozach Kadry Wojewódzkiej. Konsultacje w Limanowej, Myślenicach i Krościenku.

Udział w szkoleniach centralnych tzw. Ogólnopolskich Konsultacjach Kadr Wojewódzkich: Regularnie jeździło na nie 5 zawodników RC Gorce wraz z trenerem. Konsultacje odbyły się (maj 2011 w Człuchowie, październik 2011 w Puławach i listopad 2011 w Pucku)

 

REPREZENTACJA POLSKI:
Kadetów: Kuczaj Mirosław, Michalak Jarosław, Knowa Mirosław: udział w międzynarodowym turnieju w Myslenicach( reprezentacja regionu Flandrii, reprezentacja Niemiec), wyjazd do Rumunii na staż FIRA AER,
Juniorów: Ząbczyński Krzysztof, Knowa Mariusz, Knowa Jarosław: wiosna: udział w Mistrzostwach Europy we Francji, obozy przygotowawcze, mecze sparingowe( z Rosją w Krakowie i Belgią w Brukseli) jesień- obóz przygotowawczy w Białym Dunajcu, międzynarodowy turniej Cross Border w Gdyni, test mecz z Belgią w Liege.
Seniorów: Knowa Jarosław udział w 3 turniejach Rugby 7 w międzynarodowych turniejach: Kraków, Łódź, Kiszyniów. Ząbczyński Krzysztof: debiut w reprezentacji jako najmłodszy zawodnik zostaje najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju w Łodzi.

 

JUNIOR:
3 zawodników RC Gorce reprezentowało barwy Orkana Sochaczew na zasadzie wypożyczenia, gdzie zdobyli złoty medal Mistrzostw Polski w Rugby 7 i srebrny medal Mistrzostw Polski w Rugby 15.

Od jesieni posiadamy własną drużynę juniorską, rozgrywamy 2 mecze eliminacyjne do Mistrzostw Polski z Posnanią Poznań i Budowlanymi Łódź oraz towarzyski z Orkanem Sochaczew.

 

SENIOR:
Udział w 3 Turniejach Polskiej Ligi Rugby 7:
-2 miejsce w Nowym Sączu(marzec 2011)
-4 miejsce w Nowym Sączu( kwiecień 2011)
-3 miejsce w Jaśle( listopad 2011)
 


Robert Sławecki