• 29/03/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Sezon Pucharu Świata zakończony, co nie oznacza końca zmagań dla Justyny Kowalczyk. Nasza znakomita narciarka od kilku dni przebywa w kraju, czas ten poświęca na odbieranie zasłużonych podziękowań i zaszczytów.

• 26/03/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Nie bez powodu naszą Wielką Rodaczkę – Justynę Kowalczyk - okrzyknięto „dobrem narodowym”. Nie dość, że zapisała się złotymi zgłoskami na kartach światowej historii sportu, to w wielkim kibicowaniu podczas zawodów z jej udziałem tak zjednoczyła cały naród, że staliśmy się wielką rodziną, niezależnie od tego, czy mieszkamy na ojczystej ziemi, czy też poza jej granicami.

• 25/03/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

24 marca b.r. dzięki naszej przesympatycznej Rodaczce – Gosi Macuga z Raby Niżnej – mieliśmy zaszczyt i przyjemność wziąć udział w nagraniu odcinka specjalnego programu „Jaka to melodia?”. Był to tzw. „Turniej miast”, czyli prezentacja samorządów uczestników danego odcinka.

• 24/03/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Na stoku SKI Lubomierz koniec zimy, a jednak początek szansy dla popularyzacji narciarstwa alpejskiego wśród dzieci z terenu Gminy Mszana Dolna i okolic. Na zakończenie sezonu została rozegrana pierwsza, próbna edycja Ligi Narciarstwa Alpejskiego.

• 24/03/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Sezon Pucharu Świata za nami. Justyna Kowalczyk wywalczyła wszystkie możliwe trofea. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zgromadziła rekordową liczbę punktów 2064. Ostatnim akordem sezonu był Finał Pucharu Świata w Falun. Justyna jechała do Szwecji na luzie.

• 22/03/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniu 22 marca 2010r. w Urzędzie Gminy Mszana Dolna odbyła się Konferencja otwierająca projekt „ Nowoczesna i przyjazna dla obywatela gmina” projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w której uczestniczyli przedstawiciele samorządów lokalnych, Powiatu Limanowskiego, Radni Gminy Mszana Dolna oraz Kierownicy Jednostek Organizacyjnych.

• 17/03/2010, dodał: Magda Polańska - Aktualności

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowyych do udziału w zawodach.

• 17/03/2010, dodał: Magda Polańska - Aktualności

Dnia 15.03.2010 r. w Urzędzie Gminy Mszana Dolna odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej zorganizowany przez Zarząd Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Mszanie Dolnej i Urząd Gminy w Mszanie Dolnej.

• 16/03/2010, dodał: Magda Polańska - Aktualności

„Każdy narciarz jeździ w kasku” – pod takim hasłem na stoku narciarskim w Lubomierzu odbył się festyn narciarsko-rekreacyjny, promujący bezpieczne zachowania na trasach narciarskich i terenach leśnych. Współorganizatorem przedsięwzięcia była Gmina Mszana Dolna a patronat honorowy nad tą imprezą objął wójt Tadeusz Patalita.

• 16/03/2010, dodał: Magda Polańska - Aktualności

Wszystkich tych, którym z różnych powodów nie udało się jeszcze nabyć biografii Justyny Kowalczyk autorstwa dwóch znakomitych dziennikarzy: Adama Sosnowskiego i Andrzeja Stanowskiego, informujemy, że sprzedaż tych książek prowadzona jest również na terenie Gminy Mszana Dolna. Tą obowiązkową pozycję w naszej domowej bibliotece zakupić można w Sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych (budynek A) w Kasinie Wielkiej, u Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej w Kasinie Wielkiej oraz w Urzędzie Gminy Mszana Dolna (II piętro, pok. 47).