• 02/06/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Jaskinie, mokradła, zjawiskowe wodospady, piękne polany i leśne uroczyska, rezerwaty, niepowtarzalne krajobrazy i bogata historia – to główne atuty Beskidu Wyspowego, które znane są tylko nielicznym turystom i miłośnikom górskich wędrówek.

• 02/06/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

„Gorce” Raba Niżna to klub rugby zrzeszający młodych zawodników z Raby Niżnej, Olszówki, Glisnego, Kasinki Małej, Lubomierza, Mszany Górnej, Tenczyna i Lubnia. Prężnie działa już od ponad 6 lat. Na chwilę obecną w rugby na terenie gminy gra około 100 zawodników w wieku od 7 do 17 lat.

• 02/06/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Dnia 2 czerwca 2010 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej odbył się V Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O pióro Wójta Gminy Mszana Dolna”. Wzięło w nim udział 22 uczestników ze szkół podstawowych i 7 uczestników gimnazjów z terenu gminy Mszana Dolna.

• 02/06/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej 29 maja 2010r odbyło się uroczyste podsumowanie Małopolskiej Szkolnej Ligi SZP w Biegach Narciarskich.

• 31/05/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniu 28 maja 2010 roku rozpoczął się startem w Zakopanem najdłuższy bieg w historii Polski, bieg Zakopane –Gdynia. Meta pierwszego etapu miała miejsce w Kasinie Wielkiej na obiektach kompleksu sportowego „Orlik”. Zakończenie tego etapu zostało wybrane celowo przez znanego maratończyka Andrzeja Urbaniaka , który w ten sposób chciał oddać hołd znakomitej mieszkance Kasiny Wielkiej - zawodniczce Justynie Kowalczyk za jej sukcesy osiągnięte na Olimpiadzie oraz w zawodach Pucharu Świata.

• 27/05/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Gmina Mszana Dolna realizuje projekt „Z mojej Gminy na wyżyny!” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty.

• 26/05/2010, dodał: Magda Polańska - Aktualności

Święta i uroczystości oraz związane z nimi obchody są bardzo ważną sferą ludzkiego życia. Wszystkim ludziom potrzebne są chwile wypoczynku, radości i zabawy, zatem to wszystko, co tworzy świąteczną niezwykłość. Do takich momentów z pewnością należy obchodzony co roku w naszej szkole Dzień Matki.

• 26/05/2010, dodał: Magda Polańska - Aktualności

Reaktywacja samorządu terytorialnego była jedną z pierwszych decyzji odradzającej się polskiej demokracji.
    Efektem tych działań było wprowadzenie 29 grudnia 1989 roku do Konstytucji z 22 lipca 1952 roku zmiany gwarantującej udział samorządu terytorialnego w sprawowaniu władzy.
    Realizacją tych zapisów w Konstytucji było przyjęcie przez Sejm RP ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie terytorialnym.

• 24/05/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Dzieci ze szkoły podstawowej w Łostówce przystępujące w tym roku do I Komunii świętej, w czasie swojego „Białego Tygodnia” podzieliły się prezentami i złożyły dar pozwalający na sfinalizowanie akcji „Piórniki dla Afryki”. Przypominamy, że piórniki i „na piórniki” zbieramy już od kilku miesięcy.