• 17/09/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniach 16 – 17 września b.r. uczniowie z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej mieli okazję skorzystać ze specyficznej lekcji historii. Z inicjatywy artysty – rzeźbiarza i plastyka – Stanisława Dobrowolskiego z Kasiny Wielkiej w sali obrad Urzędu Gminy Mszana Dolna zorganizowana została wystawa p.n. „DZIECKO POLSKIE W LATACH WOJNY I OKUPACJI HITLEROWSKIEJ 1939 – 1945”.

• 16/09/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Wójt Gminy Mszana Dolna uprzejmie informuje, że w związku z przebudową mostu na potoku Kasinka w km 10+325,000 w miejscowości Kasina Wielka, realizowaną przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie i zgodnie z zatwierdzoną przez Marszałka Województwa Małopolskiego zmianą organizacji ruchu na czas prowadzenia prac związanych z przebudową mostu, od dnia 22.09.2010r. nastąpi zamknięcie odcinka drogi nr 964 w miejscowości Kasina Wielka a ruch zostanie przekierowany na drogi objazdowe.Wykonawcą robót będzie Firma Budownictwo Komunikacyjne inż. Walenty Kuśnierz.

Za utrudnienia przepraszamy.

Z poważaniem,

Wójt Gminy Mszana Dolna
    Tadeusz Patalita

• 15/09/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Przepisy ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. – Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (Dz. U. z 2003 r. Nr 159, poz. 1547, z późn. zm.), zwanej dalej „Ordynacją” stanowią, że czynności wyborcze związane w szczególności ze zgłaszaniem kandydatów na radnych oraz prowadzeniem, na zasadzie wyłączności, kampanii wyborczej na ich rzecz, wykonują, w imieniu partii politycznych i koalicji partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji społecznych oraz wyborców, komitety wyborcze utworzone przez te podmioty (art. 64a i art. 64b Ordynacji).

• 13/09/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Pierwsze zajęcia i przerwy w nowym roku szkolnym przyniosły niezwykłą radość uczniom klas młodszych naszej szkoły, ponieważ czekała na nich niespodzianka w postaci kącika zabaw na górnym holu w budynku szkoły. Dzięki staraniom pani dyrektor Czesławy Łabuz nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 6000zł na utworzenie miejsca zabaw.

• 13/09/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

12 września 2010 roku w Parku Wiejskim przy ul. Galicyjskiej w Zielonkach odbył się V Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Na zaproszenie Starosty  Krakowskiego, Józefa Krzyworzeki oraz Wójta Gminy Zielonki, Bogusława Króla, ze specjalnym koncertem wystąpiła na nim orkiestra Dęta ECHO GÓR z Kasinki Małej.

• 13/09/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ramach realizacji Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2010 – 2015 rozpoczęła tzw. strategiczną ocenę oddziaływania na środowisko skutków jego realizacji.

• 10/09/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniu 10 września 2010 r. w Urzędzie Gminy Mszana Dolna miała miejsce uroczysta sesja Rady Gminy. Głównym punktem obrad było uhonorowanie Stanisława Gawłowskiego Wiceministra Środowiska medalem „Za zasługi dla Gminy Mszana Dolna” oraz przyjęcie Go w poczet Honorowych Obywateli Gminy Mszana Dolna.

• 07/09/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Wielu z nas jeszcze nie wie, że zaraz na początku II wojny światowej, 3 września 1939r., na terenie Olszówki padły pierwsze ofiary nazizmu. Zastrzelonych zostało wówczas 5 osób, w wyniku uduszenia dymem z podpalonych zabudowań zmarło kolejnych 8.

• 06/09/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Za nami kolejna edycja Enduro Trophy, tym razem dzięki doskonałej współpracy z Gminą Mszana Dolna, zawodnicy eksplorowali trasy Beskidy Wyspowego, który ze swoim charakterystycznym ukształtowaniem terenu, obfitującym w strome podjazdy i dające potężnego kopa adrenaliny zjazdy, utrzymał wysoki poziom naszych zawodów.

• 02/09/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W ten pochmurny i deszczowy poranek wszyscy uczniowie, rodzice, p. dyrektor, nauczyciele i pracownicy szkoły pierwsze kroki skierowali do kaplicy, aby od znaku krzyża świętego i modlitwy rozpocząć nowy rok szkolny 2010/2011.