Inauguracja roku szkolnego 2010/2011 w Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej

02/09/2010, dodał: Maciej Liberda czytano: 1541 razy

W ten pochmurny i deszczowy poranek wszyscy uczniowie, rodzice, p. dyrektor, nauczyciele i pracownicy szkoły pierwsze kroki skierowali do kaplicy, aby od znaku krzyża świętego i modlitwy rozpocząć nowy rok szkolny 2010/2011.

Podczas Mszy Św., którą odprawił Ksiądz Mariusz Kopacz poczuliśmy już radosną atmosferę naszej wspólnoty. Uczennice ze scholi pod kierunkiem p. A. Zięby przygotowały oprawę liturgiczną mszy. Były piękne i radosne pieśni, psalm, modlitwa wiernych. Ksiądz katecheta modląc się za uczniów, rodziców i pracowników szkoły, życzył wszystkim dużo siły do pracy w nowym roku oraz satysfakcji z dobrze wypełnianych obowiązków.
Po przejściu do szkoły p. dyrektor Czesława Łabuz powitała wszystkich po wakacjach. Wspomniała o wydarzeniach z 1 września 1939r., kiedy to nie wszystkie dzieci mogły iść do szkoły. Odśpiewaliśmy hymn państwowy, uczciliśmy minutą ciszy pamięć o poległych w czasie II wojny światowej. Prosząc o pokój na świecie i ciesząc się z faktu, że możemy się uczyć i pracować w wolnej Ojczyźnie odśpiewaliśmy hymn szkoły. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas III, IV, V i VI, którą przygotowała p. A. Kawula. Następnie pani dyrektor przedstawiła uczniom i rodzicom organizację i plany na nowy rok szkolny oraz poinformowała o przystąpieniu do realizacji dwóch projektów wspólnie ze Szkołą podstawową nr 2 współfinansowanych przez Urząd Marszałkowski. Pierwszy to „Spotkania z Janem Pawłem II”, a drugi „Radosne i bezpieczne dzieciństwo na wsi”, w ramach których zaplanowano uroczystości szkolne, międzyszkolne, konkursy i ciekawe wycieczki dla uczniów.
Na zakończenie p. dyrektor Czesława Łabuz dokonała uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2010/2011.

B. Tokarz