• 15/12/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniu 14.12. br. podczas II sesji Rady Gminy Mszana Dolna VI kadencji nowowybrany Wójt Gminy Mszana Dolna – Bolesław Żaba – złożył ślubowanie:

• 14/12/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniach 6-9 stycznia 2011r. w Jakuszycach k. Szklarskiej Poręby, odbędzie się już V edycja jednego z najtrudniejszych europejskich średniodystansowych wyścigów psich zaprzęgów - Husqvarna Tour. Jest to niezwykle widowiskowy, pełen pasji i pozytywnych emocji sport.

• 09/12/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Jak co roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej zorganizował spotkanie z wyjątkowym gościem. Siódmego grudnia 2010r. do Urzędu Gminy Mszana Dolna przybył Mikołaj, który obdarował milusińskich prezentami, 51 paczek trafiło do grzecznych dzieci, które przez cały rok z niecierpliwością czekały na ten szczególny dzień.

• 07/12/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

3 grudnia br. w remizie OSP w Kasince Małej odbyło się spotkanie druhów strażaków z wszystkich jednostek straży pożarnych działających na terenie Gminy Mszana Dolna z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadierem Wiesławem Leśniakiewiczem,

• 07/12/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Pewnie niewielu z nas wie, co to Chanuka, a przecież zaledwie kilkadziesiąt lat temu w Mszanie Dolnej i okolicznych wioskach w grudniu płonęły nie tylko świeczki na choinkach, lecz właśnie owe tytułowe, chanukowe światła. Przed wojną bowiem co najmniej ¼ ludności Mszany Dolnej i okolicy stanowili nasi Starsi Bracia w wierze, Żydzi.

• 07/12/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Z ogromną radością gościliśmy w murach Szkoły Podstawowej w Glisnem Prześwietnego Gościa. Długobrody przybysz, ubrany w czerwony kubrak, dźwigał olbrzymi wór który podtrzymywać musiały dwa dzielne, skrzydlate aniołki. Jak się później okazało, pełny był on podarków.

• 02/12/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Małopolska to jeden z regionów o największym zanieczyszczeniu powietrza w skali całego kraju. Głównym źródłem zanieczyszczeń powietrza w województwie małopolskim jest działalność człowieka:

• 01/12/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

To już jedenasta edycja Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego uczniów z terenu Gminy Mszana Dolna, dnia 25.11.2010 r. w szkole podstawowej w Łostówce odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznych zmagań.

• 01/12/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Na pierwszej sesji VI kadencji, która odbyła się 1 grudnia b.r., nowowybranym Radnym: Janowi Chorągwickiemu, Piotrowi Dollowi, Elżbiecie Jakubiak, Bolesławowi Jania, Agacie Kordeczka, Tadeuszowi Kowalczykowi, Ireneuszowi Nalepa, Czesławowi Nawara, Kazimierzowi Pajdo, Kazimierzowi Perzowi, Andrzejowi Płoskonka,

• 30/11/2010, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniu 29 listopada 2010 r. w Pensjonacie „Janda” w Mszanie Dolnej w obecności zaproszonych gości Wójta Gminy Pana Tadeusza Patality oraz Pełnomocnik Wójta Pani Barbary Dziwisz, odbyło się uroczyste spotkanie kończące realizację części szkoleniowej projektu systemowego współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego p.n. „Uwierz w siebie program aktywizacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej .