Niebiański Gość w Glisnem

07/12/2010, dodał: Maciej Liberda czytano: 1818 razy

Z ogromną radością gościliśmy w murach Szkoły Podstawowej w Glisnem Prześwietnego Gościa. Długobrody przybysz, ubrany w czerwony kubrak, dźwigał olbrzymi wór który podtrzymywać musiały dwa dzielne, skrzydlate aniołki. Jak się później okazało, pełny był on podarków.

Zanim jednak trafiły one do rąk wytęsknionych „krasnali”, maluchy z klas 0 – 1 zaśpiewały i wyrecytowały wiersze udowadniając, iż na prezenty w pełni zasłużyły.
W kolejce na mikołajowe kolana ustawili się starsi i młodsi. Aniołki uwijały się podsuwając Świętemu szeleszczące paczuszki, które natychmiast po trafieniu do rąk dzieci wywoływały na ich twarzach szeroki uśmiech. Lecz mimo, iż niejeden gorączkowo szukał w pamięci przewinień, które podarku mogły by pozbawić, Ulubiony Święty Wszystkich Dzieci nie pominął nikogo. Nie zabrakło prezentów dla ks. Proboszcza Andrzeja Sawulskiego, Pani Dyrektor i nauczycieli ale na dni worka ku przestrodze spoczywały także rózgi dla szkolnych łobuziaków.
Dziękując Mikołajowi za prezenty zapewnialiśmy, ze na co dzień nie zapomnimy by dzielić się dobrem z innymi.

Dorota Mucha

Rózga czy prezent? w Sz. P. nr 1 Lubomierz