• 28/04/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

I znowu przyszedł czas, by uczcić patrona Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu – świętego Józefa. 28 kwietnia 2011 roku był więc dniem, który różnił się od zwykłych szkolnych dni. Tym razem nauka płynęła z umiejętności przeżywania, dostrzegania piękna w artystycznej formie wyrazu.

• 23/04/2011, dodał: Magda Polańska - Aktualności

„Wesoły nam dziś dzień nastał” – to fragment pieśni śpiewanej okazji Świąt Wielkanocnych, najważniejszych świąt w religii rzymskokatolickiej. Właśnie z tej okazji uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły nr 3 w Kasince Małej pod przewodnictwem Pani Dyrektor, Czesławy Łabuz, spotkali się na uroczystym apelu przygotowanym przez najmłodszych uczniów.

• 23/04/2011, dodał: Magda Polańska - Aktualności

„Kwitnąca wiosna” to tytuł Gminnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Przedszkole Samorządowe w Olszówce. Zaproszenie, warunki udziału, przebieg oraz cały regulamin konkursu przesłany został do wszystkich przedszkoli na terenie Gminy Mszana Dolna.

• 21/04/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Jak co roku, tak i w tym, mieszkańcy Zagródca – małego przysiółka Kasinki Małej - w Niedzielę Palmową zorganizowali uroczystą Drogę Krzyżową w plenerze. Pierwsza taka droga krzyżowa odbyła się 5 lat temu,  w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II, patrona tutejszej Szkoły Podstawowej nr 3.

• 20/04/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Słowa takiej deklaracji świadomości ekologicznej były mottem obchodów Światowego Dnia Ziemi, który w Szkole Podstawowej nr 2 w Kasince Małej obchodzono jak co roku uroczyście, ale tym razem szczególniej, w gronie miłych gości – uczniów z Zagródca.

• 20/04/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Adrian Wydra – uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej osiągnął wielki sukces w Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Został laureatem konkursu wojewódzkiego.

• 20/04/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Wielki Tydzień, przygotowania do Świąt, akademie, udział w liturgii, poświęcone palmy stoją w wazonach. A Szkolne Koło „Caritas” z Łostówki, dosłownie „rzutem na taśmę” zdążyło nadać paczki w dwóch stałych kierunkach. Na Ukrainę, do Gródka Jagiellońskiego, paczka zdążyła przed Wielkanocą.

• 20/04/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Dnia 11.04.2011 r. na obiekcie „Orlik – Moje boisko 2012” przy Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej odbyły się zawody z cyklu „Coca-Cola Cup”. Mecze rozegrało 6 zespołów (3 drużyny dziewcząt i 3 drużyny chłopców). Walka była niezmiernie pasjonująca. Padło wiele wspaniałych bramek.

• 20/04/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniu 18 kwietnia 2011 roku grupa artystów z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Mszanie Dolnej odwiedziła pracownię i galerię „Hołd Karpatom” Stanisława Dobrowolskiego w Kasinie Wielkiej. Można powiedzieć, że lokalni twórcy w przeddzień świąt odwiedzili znanego artystę plastyka w jego pracowni.

• 19/04/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Jednogłośnie, ale dzięki wnikliwej analizie tematu, którym zajmowali się w ostatnim czasie radni na posiedzeniach komisji przyjęta została uchwała w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2011 – 2020.