Młoda artystka z małej szkoły

23/04/2011, dodał: Magda Polańska czytano: 1763 razy

„Kwitnąca wiosna” to tytuł Gminnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Przedszkole Samorządowe w Olszówce. Zaproszenie, warunki udziału, przebieg oraz cały regulamin konkursu przesłany został do wszystkich przedszkoli na terenie Gminy Mszana Dolna.

Uczestniczyli w nim także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej. Po przeprowadzeniu wstępnych (szkolnych) eliminacji prace trojga uczniów: Aleksandry Filipiak – 6 lat, Kacpra Polaka – 6 lat i Karola Filipiaka – 5 lat zostały posłane do Olszówki. Ogłoszenie wyników nastąpiło we wtorek 19 kwietnia 2009r. Na to spotkanie zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie. Bardzo nam się tam podobało. Mogliśmy obejrzeć tam pięknie grających i tańczących małych Górali Olszowskich oraz podziwiać występy przedszkolaków. Wszyscy jednak nie mogli doczekać się ogłoszenia wyników. Spośród 48 prac wyłoniono 4 pierwsze, 4 drugie i 4 trzecie miejsca. Ku naszej wielkiej radości jedno z pierwszych miejsc należało do Aleksandry Filipiak naszej uczennicy, która otrzymała za zwycięstwo piękny dyplom, książkę oraz farby. Nadmieniamy tu nieskromnie, że rośnie nam z tej małej Oli wielka artystka, ponieważ ledwo co zaczęła naukę w zerówce, a już wygrała kilka konkursów plastycznych. Bardzo serdecznie jej gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

Agata Zięba