Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr1 w Lubomierzu

28/04/2011, dodał: Maciej Liberda czytano: 1868 razy

I znowu przyszedł czas, by uczcić patrona Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu – świętego Józefa. 28 kwietnia 2011 roku był więc dniem, który różnił się od zwykłych szkolnych dni. Tym razem nauka płynęła z umiejętności przeżywania, dostrzegania piękna w artystycznej formie wyrazu.

Cała społeczność szkolna o godz. 9.00 udała się na mszę świętą, celebrowaną przez proboszcza tutejszej parafii o. Zygmunt Mikołajczyka. Potem nastąpił powrót do budynku szkolnego. Społeczność szkolna i zgromadzeni goście m. in. proboszcz parafii Lubomierz o. Zygmunt Mikołajczyk, o. Wiesław Straub, Radni Gminy Mszana Dolna Jan Wojciarczyk oraz Piotr Doll (sołtys wsi Lubomierz), Maria Bożek Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubomierzu zostali przywitani przez Dyrektor Jadwigę Baran – Stożek. Następnie zabrali głos p. Maria Bożek i p. Jan Wojciarczyk, życząc całej społeczności szkolnej samych sukcesów i efektywności we wszelkich podejmowanych działaniach.
Kolejnym punktem uroczystości była sztuka przygotowana pod kierunkiem s. Anny Laski przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Była ona ucztą dla oka i duszy. Mali artyści przedstawili życia Jezusa, w której ważną rolę odegrał opiekun święty Józef. Jego osoba emanowała spokojem, radością i miłością. Liczne rekwizyty oraz piękne stroje przeniosły nas w odległe czasy, stworzyły atmosferę zadumy i ułatwiły rozumienie przesłania kierowanego do publiczności. Święty Józef ukazał się nam jako wzór troskliwego opiekuna, uczącego postawy skromności, pracowitości, dobroci. Aktorzy z wielkim zaangażowaniem odegrali nadane im role i zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Na koniec wszyscy zebrani udali się na słodki poczęstunek.

Małgorzata Kawecka