• 16/08/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

15 sierpnia w kościele w Glisnem odbyły się uroczystości religijno-patriotyczne upamiętniające poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej Oddziału Partyzanckiego „Adama” por. Jana Stachury. W tym roku miały one charakter jubileuszowy. Świętowano 20-lecie Mszy Partyzanckich, zapoczątkowanych w 1991 r. dla uczczenia pamięci wszystkich żołnierzy legendarnego dowódcy „Adama”.

• 16/08/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniach 12 – 14 sierpnia 2011r. delegacja z Gminy Mszana Dolna w skałdzie: Bolesław Żaba – Wójt, Jan Wojciarczyk – Radny Gminy Mszana Dolna, Kapela Regionalna z Lubomierza (Mateusz Bożek, Piotr Wojciarczyk, Dominik Jarosik, Andrzej Malec i Marcin Drabik), Grzegorz Chorągwicki oraz były wójt naszej Gminy - Stanisław Potaczek, wzięła udział w Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu.

• 10/08/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Miło nam poinformować, że Gmina Mszana Dolna przystąpiła do konkursu i zajęła III miejsce zdobywając honorowy tytuł „Lidera selektywnej zbiórki województwa małopolskiego – 2010/2011”. Konkurs trwał od października 2010 r. do maja 2011 r.

• 09/08/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2011/2012 należy złożyć w Zespole Ekonomiczno Administracyjnym Szkół w Gminie Mszana Dolna, ul. Spadochroniarzy 6 w terminie do dnia 15 września 2011 r. - więcej

• 02/08/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

XI sesja Rady Gminy Mszana Dolna była wakacyjnym roboczym posiedzeniem, którego głównym celem były zmiany z budżecie gminy, zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla pięciu miejscowości naszej gminy, a także przyjęcie uchwały umożliwiającej pobory podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości od osób fizycznych w drodze inkasa przez nowo wybranych sołtysów.

• 01/08/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W sobotę, 30 lipca, na Słowacji w miejscowości Żakovce przebywała na zaproszenie tamtejszego Starosty pani Katariny Krullowej delegacja z gminy Mszana Dolna z Wójtem panem Bolesławem Żabą, Przewodniczącym Rady panem Janem Chorągwickim oraz Radnym Gminy panem Janem Wojciarczykiem.

• 01/08/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Konkurs jest organizowany w okresie od 1 sierpnia do 19 sierpnia 2011r. „ KRZYŻÓWKA nr 1”. Organizatorem konkursu jest Gmina Mszana Dolna, ul. Spadochroniarzy 6 34-730 Mszana Dolna

• 27/07/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Mieszkańcy Gminy Mszana Dolna, którzy posiadają przygotowane do odbioru odpady niebezpieczne zawierające azbest proszeni są o złożenie informacji w Urzędzie Gminy w Mszanie Dolnej ul. Spadochroniarzy 6 w pok. 51 (Ochrona Środowiska). Program odbioru azbestu realizowany jest do końca sierpnia b.r.

• 25/07/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Środowisko przyrodnicze gminy Mszana Dolna jest zróżnicowane i obfituje w rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Podczas górskich wycieczek, szczególnie w dolinach potoków i w wilgotnych jarach dostrzec można efektownie ubarwione salamandry i traszki: górską i karpacką.

• 22/07/2011, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Kilka dni temu wróciłam z kolejnego obozu, tym razem z Austrii, byliśmy tam od 9 do 20 lipca. Z dnia na dzień treningi stawały się coraz to dłuższe i cięższe. Tak jak to bywa w tym okresie czasu. Dużo biegaliśmy na nogach i na n/rolkach, pracowaliśmy również nad siłą i dynamiką.