• 22/05/2012, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny w pobliżu drogi wojewódzkiej w Mszanie Górnej pojawiły się pierwsze osobniki żaby trawnej wędrującej do oczka wodnego, w którym od pokoleń, każdej wiosny odbywają gody.

• 22/05/2012, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W niedzielę 20 maja juniorzy RC Gorce Raba Niżna udali się do Łodzi na rewanżowy mecz w ramach el. do Mistrzostw Polski Juniorów z ekipą Budowlanych. Wynik spotkania był bardzo ważny, gdyż miał rozstrzygnąć, która z ekip zagra w barażach o awans do lipcowych Finałów Mistrzostw Polski.

• 22/05/2012, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniu 18.05.2012 r. przedstawicielki zespołu regionalnego działającego na terenie wsi Raba Niżna wzięły udział w XXX Konkursie Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych DRUZBACKA, zorganizowanym przez podegrodzki Gminny Ośrodek Kultury i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ.

• 22/05/2012, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Na stadionie w Mszanie Dolnej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. W bardzo trudnej i wymagającej konkurencji doskonale spisali się młodzi sportowcy z terenu Gminy Mszana Dolna.

• 22/05/2012, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W sobotę 19 maja nasi najmłodsi zawodnicy brali udział w międzynarodowym Turnieju im. ks. M. Kuznowicza, który odbył się na boisku krakowskiej Juveni. Na starcie zobaczyliśmy 19 ekip w trzech kategoriach wiekowych.

• 21/05/2012, dodał: Magda Polańska - Aktualności

W piątek, 18 maja 2012 r., najważniejszym wydarzeniem obchodów 92 rocznicy urodzin Karola Wojtyły była uroczysta msza święta o godz. 12 na rynku, którą odprawił kardynał Stanisław Dziwisz.

• 21/05/2012, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Młodzi dziennikarze Ekspresiku Szkolnego z Kasiny Wielkiej oraz uczniowie zainteresowani pracą dziennikarską odwiedzili w ubiegłym tygodniu nowosądecki oddział redakcji Gazety Krakowskiej.

• 21/05/2012, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

18 maja na stadionie „Płomienia” Limanowa odbyły się eliminacje powiatowe turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion” dzieci klas III i młodszych. W zawodach wzięły udział reprezentacje Gminy Mszana Dolna, składające się z zawodników i zawodniczek z Kasinki Małej, Łostówki, Łętowego, Olszówki I Raby Niżnej.

• 21/05/2012, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniu 10 maja 2012 roku miał miejsce wyjazd „Szkolnego Biura Badań Społecznych”, działającego w Gimnazjum nr 4 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Mszanie Górnej w ramach projektu „Aktywny w szkole- aktywny w życiu” do Katowic – siedziby „GRUPY GUMUŁKA - EUROEDUKACJA SP. z o.o. Organizatorami wyjazdu i opiekunami uczniów byli Zbigniew Jarosz oraz Lesław Pulit.

• 21/05/2012, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

11.05.2012r. w gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej odbyły się gminne mistrzostwa w piłce nożnej. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.30. Po uroczystym przywitaniu przez panią dyrektor na pierwszy ogień poszły dziewczęta.