Przyszli Mistrzowie odebrali Kryształowe Kule

07/03/2011, dodał: Maciej Liberda czytano: 1757 razy

Zakończyły się zmagania Ligi Narciarstwa Alpejskiego pod hasłem ,,Szukamy Przyszłych Mistrzów Olimpijskich".
Ostatni etap, w Kasinie Wielkiej, na stoku Śnieżnica, wyłonił zwycięzców całej edycji.

Zawody po raz kolejny odbywały się przy sztucznym oświetleniu, w znakomitych warunkach narciarskich. Na starcie stanęło ponad 70 zawodników, którzy rywalizowali o zwycięstwo i punkty do klasyfikacji generalnej. Trasa slalomu była bardzo wymagająca wymuszająca na zawodnikach dodatkową koncentrację - powiedział jeden z trenerów. Po zakończeniu zawodów w oczekiwaniu na oficjalne wyniki uczestnicy mogli zjeść gorący posiłek przygotowany przez gospodarza imprezy - Stację Narciarską „Śnieżnica”. Nadszedł moment najbardziej oczekiwany. Dekoracja najlepszych, rozdanie pamiątkowych medali i dyplomów. Przed dekoracją odbyło się losowanie nagród, w którym każdy z uczestników mógł wygrać kask, skarpety narciarskie, bluzę, czy inne akcesoria narciarskie. Gościem honorowym zawodów miał być Burmistrz Miasta Mszana Dolna - Tadeusz Filipiak, jednak z racji licznych obowiązków służbowych nie mógł  wziąc udziału w zakończeniu Ligi. Podczas ceremonii dekoracji obecny był natomiast Wójt Gminy Mszana Dolna - Bolesław Żaba, który wręczał Kryształowe Kule najlepszym. Dyplomy wręczał menager stacji Śnieżnica - Jakub Rąpała.
- Jestem dumny, że tak licznie wzięliście udział w tych zawodach. Mam nadzieję, że wśród Was jest przyszła mistrzyni, czy przyszły mistrz olimpijski - powiedział Bolesław Żaba.
Na koniec jeszcze pamiątkowe zdjęcia i deklaracja kontynuacji Ligii w przyszłym roku.
Idea zawodów zrodziła się w ubiegłym roku, kiedy na Lubomierzu odbyła się próbna edycja ligi. Chciałem żeby te zawody miały większy wymiar i były profesjonalnie przeprowadzone - mówi Robert Sławecki, jeden z organizatorów. Artur Żaba, instruktor Szkoły Narciarskiej CHILI SPORT Śnieżnica podjął wyzwanie- kiedy dowiedziałem się o tym pomyśle nie zastanawiałem się długo. Wiedziałem, że ta impreza spełni swoje oczekiwania.
Organizatorzy zapewniają, że hasło ligi będzie przyświecać wielu imprezom sportowym, nie tylko tym zimowym. Nasz region tego potrzebuje. Mamy utalentowaną młodzież, trzeba im tylko stworzyć warunki do uprawiania sportu. Chcemy w przyszłości założyć stowarzyszenie, które będzie wspomagało takie przedsięwzięcia i promowało najlepszych - komentują Robert Sławecki i Artur Żaba.
Organizatorzy dziękują sponsorom, bez których impreza nie mogłaby być się odbyć: PEPE-Agencja Reklamowa, Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej, Sklep Sportowy "GOL", Firma ATIQA, Wyspa Mszanka, Wójt Gminy Mszana Dolna, Burmistrz Miasta Mszana Dolna. Opiekę medyczną sprawowali ratownicy grupy GOPR. Serdeczne podziękowania kierujemy również do sympatycznych dziewcząt z biura zawodów, sędziów i obsługi zawodów.

Organizatorzy Ligi Narciarstwa Alpejskiego: SZKOŁA NARCIARSKA CHILI SPORT, SZKOŁA NARCIARSKA SKI LUBOMIERZ.

Artur Żaba

Wyniki - Finał Ligii