Niech się święci 3 Maja!

05/05/2011, dodał: Maciej Liberda czytano: 2012 razy

Zgodnie z naszą wieloletnią tradycją trzeciomajowe święto wspólnie uczciły samorządy Gminy i Miasta Mszana Dolna. Uroczysta msza św. polowa w intencji Ojczyzny, której przewodniczył Ks. Jerzy Raźny- Proboszcz Parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, odprawiona została na płycie miejskiego stadionu sportowego.

Do koncelebry przystąpili również: Ks. Jan Zając ze Śnieżnicy, Ojciec Norbert Bajorek - kapelan Domu Zakonnego SS. Franciszkanek i ks. Bolesław Żmuda – wikariusz.
W tych szczególnych dniach nie sposób było zapomnieć o naszym Wielkim Rodaku – Janie Pawle II. Wierni zgromadzeni na Eucharystii dziękowali Bogu za dar Jego beatyfikacji. W modlitwach podczas mszy św. pamiętano również o naszych strażakach – ochotnikach, którzy w dniu 4 maja obchodzą swoje święto. Splendoru uroczystości dodała obecność władz Miasta – Burmistrza Tadeusza Filipiaka i Przewodniczącego miejskiej Rady – Adama Malca oraz Gminy – na czele z Wójtem Bolesławem Żabą i Przewodniczącym Rady Janem Chorągwickim, Posła na Sejm RP – Tadeusza Patality, Dyrektorów szkół i instytucji a także radnych i sołtysów z tego terenu. Jak co roku licznie zgromadziły się poczty sztandarowe szkół, OSP oraz różnych instytucji dwóch bliźniaczych samorządów. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta OSP Mszana Dolna oraz Chór Męski im. Hajduka.

Magda Polańska

zdjęcia -  udostępnione przez Miasto Mszana Dolna

Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej Nr 1 w Lubomierzu

Kolejna Barwna Lekcja Historii w Szkole Podstawowej w Łętowem