Dzielnym strażakom – dziękujemy

06/05/2011, dodał: Maciej Liberda czytano: 1603 razy

Miłą tradycją, od kilku już lat, stały się spotkania dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej z przedstawicielem OSP, naczelnikiem p. Markiem Szczypką. To na jego ręce społeczność szkoły pragnie wyrazić wdzięczność tym, którzy z narażeniem własnego zdrowia i życia ratują ludzi i ich dobytek podczas ciężkich akcji strażackich.

Nawiedzające nas w ostatnim czasie klęski żywiołowe powodzi są kolejnym, obok pożarów, sprawdzianem, w którym tak bardzo widoczne jest zaangażowanie strażaków. Nikt tak jak oni nie zasługuje na miano bohaterów, a prezentowana przy tym pełna bezinteresowności i zaangażowania postawa jest wzorem do naśladowania dla młodych. Wiedzą o tym nawet maluchy, bo właśnie klasa I przygotowała inscenizację utworu J. Brzechwy pt. „Pali się” podczas której zaprezentowała swoje „artystyczne wyszkolenie bojowe”.
Obecność p. naczelnika była także okazją do wręczenia nagród młodzieży wyróżnionej w szkolnej edycji konkursu plastycznego poświęconego pracy strażaków „Klęska - powódź czy huragan - straż pożarna ci pomaga"
Korzystając z możliwości przekazu elektronicznego pragniemy wszystkim Strażakom, rycerzom św. Floriana, jak z dumą o nich się wyrażamy, złożyć z okazji strażackiego święta najserdeczniejsze życzenia:

Drodzy Druhowie!

Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują to działania wpisane w codzienną strażacką służbę. Życzymy, aby ta trudna służba była dla Was źródłem satysfakcji oraz powodem do dumy.

Elżbieta Jakubiak