Kolejny Projekt ze środków unijnych zakończony sukcesem

26/05/2011, dodał: Maciej Liberda czytano: 1972 razy

W ramach programu PO IG Gmina Mszana Dolna zakończyła realizacje Projektu pt„ e – Integracja szansą na rozwój społeczności lokalnej”, którego głównym celem było przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowym części mieszkańców społeczności gminnej - Mszany Dolnej.

Wartość całkowita projektu wyniosła 376.511,30 zł wartość dofinansowania UE to 309.920,71 zł. W Projekcie wzięło udział 40 gospodarstw domowych z terenu Gminy Mszana Dolna, m.in. mieszkańcy następujących sołectw: Łostówka, Łętowe, Mszana Górna, Lubomierz, Olszówka, Glisne, Raba Niżna, Kasinka Mała i Kasina Wielka i polegał na przekazaniu nieodpłatnie nowoczesnych zestawów komputerowych oraz dostarczeniu Internetu przez 5 lat.
Wydarzeniem kończącym Projekt była zorganizowana w dniu 18 maja 2011r. w Urzędzie Gminy Mszana Dolna - Konferencja prasowa podsumowująca zrealizowane działania w ramach w/w Projektu.
Uczestnicy Konferencji: Wójt Gminy Mszana Dolna Pan Bolesław Żaba, Pan Jan Chorągwicki – Przewodniczący Rady Gminy, Pani Elżbieta Jakubiak – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy, Pan Tadeusz Patalita - Poseł na Sejm RP, Pan Wiesław Janczyk- Poseł na Sejm RP, Pan Piotr Ociepka -Koordynator Projektu, Pan Wiesław Dutka oraz Pan Sebastian Bugajski - Firma Boss Komputer z Limanowej – organizator szkoleń z obsługi komputera dla mieszkańców Gminy, Pan Franciszek Dziedzina - Wicestarosta Powiatu Limanowskiego, Pan Wojciech Włodarczyk – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego, Pan Mieczysław Uryga – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, a także uczestnicy projektu – mieszkańcy Gminy Mszana Dolna.
Kluczowym celem Projektu było pozyskanie przez uczestników narzędzi praktycznych i umiejętności wykorzystywania zasobów Internetu. Cykl szkoleń zakończył się egzaminem w dniach 28-29 kwietnia, 39 spośród 40 przystępujących do egzaminu ukończyło go z wynikiem pozytywnym.
Konferencja zakończyła się uroczystym rozdaniem Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych ECDL uczestnikom projektu. Certyfikaty wręczał Wójt Gminy Mszana Dolna Pan Bolesław Żaba wraz z Panem Wiesławem Dutką z Firmy Boss Komputer z Limanowej – organizatorem szkoleń i egzaminu.
Wszystkim uczestnikom Konferencji serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie.

Marta Wcisło
Specjalista ds. szkoleń/promocji projektu