z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


„Opowiem ci o Wolnej Polsce”

01/06/2011, dodał: Maciej Liberda czytano: 1565 razy

W dniach 22 – 24 maja w Warszawie obyła się konferencja podsumowująca roczny udział w programie „Opowiem ci o Wolnej Polsce”. Organizatorami wydarzenia były: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytut Pamięci Narodowej.


Gimnazjum nr 4 z Mszany Górnej reprezentowali uczniowie: Małgorzata Krzysztof, Klaudia Skiba i Marcin Pajka.

Pierwszy dzień poświęcony był przygotowaniom do prezentacji i posumowaniu kilkumiesięcznej pracy w projektach uczniowskich. W warsztatach organizowanych przez CEO, które odbyły się w Muzeum Powstania Warszawskiego, wzięli udział wszyscy uczestnicy programu – w osobnych grupach uczniowie, w osobnych nauczyciele.

Drugiego dnia konferencji w siedzicie IPN „Przystanek historia” odbyła się prezentacja projektów uczniowskich. Każdy z projektów oceniany był przez eksperta. W tym roku byli to: dr Paweł Ukielski – dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, dr Łukasz Kamiński – Dyrektor BEP Instytutu Pamięci Narodowej, dr Marek Wierzbicki z Instytutu Pamięci Narodowej, dr Piotr Osęka z Instytutu Nauk Prawnych PAN oraz Karolina Dzięciołowska – koordynatorka programu „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” w Muzeum Historii Żydów Polskich.

Ostatniego dnia konferencji w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się prezentacja fragmentów filmów przygotowanych przez uczniów. W panelu dyskusyjnym na temat twórczości filmowej i tworzenia filmów dokumentalnych wzięli udział: Michał Bukojemski – operator i twórca filmów dokumentalnych, Jan Komasa – reżyser, Tadeusz Jarosz – kombatant.

 

opiekun koła historycznego: mgr Jarosław Mazur