Dzień Dziecka w Mszanie Górnej – festyn rodzinny

02/06/2011, dodał: Maciej Liberda czytano: 2552 razy

„Wszystkie dzieci nasze są...” pomyślał listonosz z Mszany Górnej, Marek Perguł. Powiedział o tym o. Marianowi – proboszczowi z Mszany Górnej. Ten zaś zapalił do pomysłu o. Bartka z „Emaus” i tak oto 29 maja mszańskie i nie tylko, dzieciaki mogły cieszyć się z pięknej zabawy animowanej przez starszych kolegów z gimnazjum i szkół średnich.

Każdy z ponad 200 uczestników konkursów zakończył swój udział z nagrodą w dłoni. Wymalowane twarzyczki dzieci, piękne prace z solnej masy i makaronu, walka i strzały z łuków oraz inne konkurencje. Wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w losowaniu nagród głównych – 2 rowerów.
Zabawy, rodzinne konkursy, ognisko i grill, regionalne potrawy, kawa czy herbata, ciasto, wóz strażacki i kucyki od „Apacza” to nie wszystkie atrakcje.
O godz. 15.00 drużyna nauczycieli rozegrała pasjonujący mecz piłki nożnej z drużyną OSP Mszana Górna, a potem już tylko muzyka i tańce. Regionalne zespoły „Dolina Mszanki”, „Zagórzańska Dziatwa”, Kapela Staszka Nowaka czy też Orkiestra dęta OSP Mszana Górna pod batutą p. Michała Myszy oraz miejscowa schola zabawiały nas do godz. 19.00.
Pani Stanisława Nowak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mszanie Górnej rozwiązała konkurs plastyczny i rozdała nagrody.
Ten wieczór wielu z nas przetańczyło w rytmach lubomierskiego zespołu „Power Bend” i niezmordowanego zespołu „Feniks”. Skończyliśmy tuż przed północą. Zabawa była naprawdę przednia.

Bartłomiej Gzella, CR