Nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej Nr 3 w Kasince Małej

07/09/2011, dodał: Magda Polańska czytano: 1598 razy

Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Nowy rok szkolny 2011/2012 z wielkim optymizmem i wiarą w to że uda się osiągnąć zamierzone rezultaty oraz plany i zamiary przywitali bardzo uroczyście uczniowie, nauczyciele i rodzice Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej.

Pani Dyrektor mgr Czesława Łabuz na samym początku uroczystości przywitała wszystkich i przypomniała wydarzenia sprzed 72 lat kiedy to rozpoczęła się II wojna światowa. Do tych pamiętnych wydarzeń odnieśli się również uczniowie, którzy oddali hołd bohaterom września przez złożenie zapalonych zniczy przy krzyżu oraz uczcili ich pamięć minutą ciszy. Po przemówieniu Pani Dyrektor i wspomnieniu pamiętnych chwil z okresu wojny przyszedł czas na wystąpienia mniej oficjalne. Scenariusz pożegnania wakacji i przywitania nowego roku szkolnego wystawili wybrani uczniowie poszczególnych klas. Trochę z humorem, trochę poważnie, zapewniali wszystkich uczniów, że „szkoła to coś wspaniałego, tyle rzeczy się w niej dzieje, a ze szczęścia, że do niej chodzą, każdy z uczniów się dziś śmieje”.
Na zakończenie apelu Pani Dyrektor poinformowała swoich podopiecznych o tym kto będzie ich wychowawcą i przedstawiła nowych nauczycieli. A potem……..? Wspólne spotkania w klasach i wakacyjne wrażenia, wrażenia wrażenia…
Uczniowie kończąc akademię życzyli wszystkim „Powodzenia w nowym roku szkolnym”, a więc ZAKASAĆ RĘKAWY DO PRACY I CZEKAMY NA SUKCESY! Powodzenia!!!!!!!

Agata Zięba