"W wyścigu po kremówki”….

27/09/2011, dodał: Maciej Liberda czytano: 1979 razy

W dn. 21 – 22. 09. 2011 r. w Rabie Niżnej odbył się „Wyścig po kremówki” zorganizowany w ramach IV Ogólnoszkolnego Dnia Papieskiego.
W biegu udział wzięli uczniowie szkół z terenu Gminy Mszana Dolna, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach.

Najmłodsi mieli do pokonania 700 m, uczniowie klas 4 – 6 SP zmierzyli się z dystansem 1500 m, natomiast gimnazjaliści przebiec musieli 3000 m – od kościoła w Olszówce do mostu w Rabie Niżnej. Sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego: R. Sławecki, P. Kowalik, P. Patalita, P. Klimas, M. Sławecki.
Na starcie stanęło łącznie 74 uczniów, w tym:
• 22 uczniów klas 1 – 3 SP,
• 41 uczniów klas 4 – 6 SP,
• 11 uczniów gimnazjum.

Pierwsi na metę przybiegli:

Kategoria: klasy 1 – 3 szkoły podstawowej - dziewczęta

1. Grzegorz Kościelniak – Gimnazjum nr 2 w Kasinie Wielkiej
2. Michał Skowronek – Gimnazjum nr 2 w Kasinie Wielkiej
3. Kacper Kościelniak – Gimnazjum nr 3 w Rabie Niżnej

Wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy świetnej kondycji. Zwycięzcy, oprócz czekających na mecie kremówek, otrzymają również dyplomy i medale ufundowane przez Wójta Gminy Mszana Dolna, które wręczone zostaną w dniu 14. 10. 2011 r. na uroczystym podsumowaniu konkursów IV Ogólnoszkolnego Dnia Papieskiego w Zespole Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej.

Trasę biegu – między Olszówką a Rabą Niżną zabezpieczali druhowie OSP w Olszówce, OSP w Rabie Niżnej oraz Straż Gminna w Mszanie Dolnej. Nad zawodnikami czuwała również pani Józefa Śmietana – pielęgniarka NZOZ w Rabie Niżnej. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

Renata Jakubiak