KOLEJNY SUKCES KOLĘDNIKÓW Z RABY NIŻNEJ

31/01/2012, dodał: Magda Polańska czytano: 2164 razy

W dniach 28-29.01.2012 r. w Podegrodziu odbyły się Jubileuszowe XV Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE”, które potwierdziły wysoką formę kolędników z Raby Niżnej, nagradzając ich 1. miejscem.

Do Podegrodzia wyruszył cały autobus kolędników- wspierali nas koledzy i koleżanki z zespołu regionalnego oraz rodzice i dziadkowie, którzy w autobusie kolędowali nie gorzej od niektórych grup kolędniczych. Obecność „wsparcia” nie uchroniła nas jednak od kłopotów- niestety przed występem nasze basy kategorycznie odmówiły współpracy, ale tym sposobem nasz basista miał okazję zaprezentować się od strony wokalnej. I tak sprawdza się powiedzenie „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”. Mimo przeciwności losu, w Podegrodziu chłopcy brawurowo wykonali swój program, zbierając gorące brawa i pochwały, kolejne 1. miejsce oraz zaproszenie na przyszłoroczny Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych w Chrzanowie.
Wcześniejsze, tegoroczne sukcesy chłopaków z Raby to:
I miejsce na Gminnym Przeglądzie Kolędniczym Dzieci i Młodzieży w Olszówce
I miejsce na Powiatowym Przeglądzie Kolędniczym w Kasinie Wielkiej.
Na podkreślenie zasługuje fakt, iż nasz scenariusz „Kolędowania z turoniem” powstał na podstawie przekazu nieżyjących już śp. Stanisława Cieluszaka oraz śp. Stanisława Ślosarczyka, którzy dziesiątki lat temu chodzili po Rabie z kolędą wzbudzając pewnie nie mniejszą radość niż nasi chłopcy…

A oto skład naszej grupy kolędniczej:
1. Robert Chmielarczyk,
2. Paweł Masłowiec,
3. Mateusz Węglarz,
4. Tomasz Wacławik- skrzypce,
5. Daniel Nieckula,
6. Robert Knowa,
7. Dawid Lach,
8. Paweł Lach,
9. Jakub Potaczek- skrzypce,
10. Stanisław Kowal- Dziod,
11. Kamil Potaczek- Zyd,
12. Krzysztof Biernat- Turoń,
13. Mariusz Niżnik- basy,
14. Jarek Nawara- skrzypce
Trzeba zaznaczyć, iż sukcesy chłopaków to nie tylko wyróżnienia i pochwały, to również długie godziny prób, powtarzania bez końca poszczególnych kwestii, pokonanie tremy, wyrzeczenia związane z wyjazdami (zwłaszcza, że warunki narciarskie doskonałe…)
Grupie kolędniczej składam serdeczne gratulacje i w ich imieniu serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do naszych sukcesów!!!

Katarzyna Wacławik