Szkolne spotkanie z artystą - rzeźbiarzem

06/03/2012, dodał: Maciej Liberda czytano: 1433 razy

Pod hasłem „Spotkań z ciekawymi ludźmi” Szkoła Podstawowa w Olszówce, gościła pana Kazimierza Nawieśniaka - artystę rzeźbiarza i konserwatora zabytków. Pan Kazimierz Nawieśniak urodził się i mieszka w Olszówce, pochodzi z uzdolnionej rodziny, której członkowie zajmowali się stolarstwem, rzeźbą i malarstwem.

Nasz gość rozpoczynał edukację w Szkole Podstawowej w Olszówce, a następnie szlifował swoje talenty w Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pan Kazimierz Nawieśniak jest autorem wielu niezwykłych prac o tematyce sakralnej i świeckiej. Swoje rzeźby artysta wykonuje w drewnie, kamieniu i odlewach w brązie. Wiele jego dzieł znajduje się w kościołach całego kraju, a także w zbiorach prywatnych również za granicą. Pan Kazimierz Nawieśniak wykonał także konserwację zabytków w historycznych miejscach Krakowa m.in. na Wawelu, w Teatrze Słowackiego, w Kościele Mariackim i katedrze na Skałce. Przyjmując nasze zaproszenie, pan Kazimierz wprowadził słuchaczy w arkana wykonywanego przez siebie zawodu, odpowiadał również na pytania przygotowane przez uczniów. Mieliśmy również okazję obejrzenia jego dzieł, które artysta przyniósł ze sobą. Organizatorem spotkania był Samorząd Szkolny.

Beata Knowa