Święto Kobiet w Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej

12/03/2012, dodał: Maciej Liberda czytano: 1586 razy

„Dla kobiet, które znamy,
ładnych życzeń parę mamy.
Zdrowia, szczęścia i miłości,
bukiet kwiatów i słodkości!
Niech się niesie w cały kraj
Dziś dla Pań wszystkiego naj!”

Tym bardzo miłym i sympatycznym akcentem rozpoczęliśmy naukę w dniu 8 marca, ponieważ już z samego rana odbyła się akademia z okazji Dnia Kobiet. Zaprezentowany został koncert karaoke, dedykowany wszystkim dziewczętom oraz paniom pracującym w szkole. Wykonawcami byli uczniowie z klas IV –VI wraz z nauczycielem wychowania fizycznego p. Januszem Klimasem. Występy chłopców dostarczyły wszystkim wielu niecodziennych wrażeń, radości i uśmiechu. Nie zabrakło również życzeń i kwiatów.
Dziewczęta pod opieką p. Marii Kurowskiej nie były dłużne chłopcom i przygotowały dla nich konkurs na MISTERA szkoły. Wybrani kandydaci z poszczególnych klas musieli się sprawdzić w wielu konkurencjach, aby zdobyć zwycięstwo. Przygotowano dla nich zadania kobiece, m. in. przyszyć guzik do kawałka materiału, czy podać przepis na potrawę dostarczającą dużo energii, ale i męskie, np. musieli rozpoznać narzędzia i określić do czego są używane, a także wykazać się znajomością marek samochodów.
Wszyscy chłopcy bardzo dobrze poradzili sobie z konkurencjami, wykazali się wiedzą kulinarną, umiejętnościami manualnymi i pomysłowością. Na koniec wszyscy chłopcy otrzymali słodkie lizaki, a dziewczyny zaprezentowały układ taneczny do piosenki Danuty Rinn „Gdzie ci mężczyźni”.
Dzisiejszy dzień w naszej szkole stał się wspólnym świętem, bo każda okazja jest dobra, aby powiedzieć drugiej osobie coś miłego i sprawiać sobie nawzajem radość.

B. Tokarz