Szkoła Podstawowa z Olszówki wicemistrzem rejonu !

13/03/2012, dodał: Maciej Liberda czytano: 1953 razy

Finał Rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2011/2012 w mini koszykówce dziewcząt, został rozegrany w dniu 09.03.2012r. na hali sportowej przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu.

Zanim koszykarki z Olszówki dotarły do zawodów Rejonowych wcześniej zwyciężały w zawodach gminnych oraz powiatowych w tej dyscyplinie.
Do zawodów zgłosiły się: 4 zespoły - 48 uczennic.
• Szkoła Podstawowa nr 21 w Nowym Sączu powiat - Nowy Sącz
• Szkoła Podstawowa w Olszówce powiat - Limanowski
• Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej powiat - Nowosądecki
• Szkoła Podstawowa nr 4 w Gorlicach powiat – Gorlicki
Dziewczęta z Olszówki pokonały Podole - Górową 26:7, Gorlice 21:11 i przegrały z Nowym Sączem 14:31. Dzięki temu zdobyły drugie miejsce w rejonie.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.

Szkoła Podstawowa nr 21 w Nowym Sączu

Nowy Sącz

2.

Szkoła Podstawowa w Olszówce

Limanowski

3.

Szkoła Podstawowa w Podole-Górowa

Nowosądecki

4.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Gorlicach

Gorlicki

W Finale Rejonowym Szkołę Podstawową z Olszówki reprezentowały:
Emilia Gacek, Aleksandra Wronka, Iwona Gacek, Karolina Mardausz, Marzena Potaczek, Izabela Kościelniak, Natalia Fudala, Aleksandra Kraus, Agnieszka Pietrzak, Natalia Filas, Weronika Wronka, Aneta Cieluch.
Udział w zawodach możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Gminy Mszana Dolna uzyskanemu w drodze dotacji przez UKS „Błyskawica” w Olszówce.

Piotr Kowalik