W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00

2 września, zabrzmiał po wakacjach pierwszy dzwonek rozpoczynający kolejny - 2024/2025 – rok szkolny.

04/09/2024, dodał: Maciej Liberda czytano: 202 razy
W Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce uczniowie, nauczyciele, pracownicy, rodzice oraz zaproszeni goście powitali go uroczystą Mszą św. odprawioną przez księdza proboszcza Damiana Zająca.

Podczas Eucharystii modlono się o pomyślność w nowym roku. Społeczność olszowska nie zapomniała w tym dniu również o mieszkańcach Olszówki i okolic, którzy zginęli 3 września 1939r. podczas pacyfikacji wsi. Po Mszy  św. wszyscy uczestnicy uroczystości  udali się  na pobliski cmentarz, gdzie oddali cześć ludziom, którzy zginęli tego tragicznego dnia. Wójt Gminy Mirosław Cichorz, radni, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich oraz uczniowie miejscowej szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze na zbiorczej mogile ofiar wrześniowych wydarzeń 1939r. Druga część uroczystości, inaugurująca nowy rok szkolny, odbyła się w murach olszowskiej placówki oświatowej. Dyrektor Bogusława Pajdzik powitała przybyłych gości, rodziców, uczniów i nauczycieli. Szczególnie gorąco witała pierwszoklasistów i przedszkolaków. Po krótkiej części artystycznej uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie i zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów tej szkoły. Z rąk pani dyrektor każdy z pierwszaków otrzymał drobny upominek. Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Joanna Barnowska powitała nową Panią  Dyrektor Szkoły oraz podziękował wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości i życzyła wszelkiej pomyślności w nowym roku szkolnym.
Uroczystość zakończyły klasowe  spotkania z wychowawcą.

Sławomira Grzesiak
fot. Piotr Kowalik