Lubomierz. Święto Szkoły Podstawowej Nr 1

30/04/2012, dodał: Magda Polańska czytano: 1902 razy

Święto szkoły jest szczególnym wydarzeniem dla naszej społeczności szkolnej.
Zgodnie z tradycją w przeddzień święta św. Józefa, miała miejsce uroczystość patrona naszej szkoły.

O godzinie 9.00 odbyła się msza św. w intencji p. dyrektor, nauczycieli, uczniów oraz pracowników szkoły. Brali w niej udział także zaproszeni goście oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Lubomierzu wraz z Pocztem Sztandarowym. Oprawę liturgiczną przygotowała siostra Anna Laska, pieśni i psalmy wykonywali uczniowie naszej szkoły należącej do scholi. Dary ołtarza: świece, chleb, wino oraz kwiaty przyniosła do ołtarza „Święta Rodzina” – Maryja, św. Józef i mały Jezusek.
Kolejna część tego podniosłego wydarzenia przebiegała w szkole. Pani dyrektor Jadwiga Baran-Stożek przywitała przybyłych gości: Wójta Gminy Mszana Dolna p. Bolesława Żabę, o. Proboszcza Zygmunta Mikołajczyka, p. Dyrektor SP NR 2 w Lubomierzu p. Marię Bożek, przedstawicieli Rady Rodziców tej szkoły oraz Radnych Wsi p. Jana Wojciarczyka i p. Piotra Dolla. Następnie zaprosiła do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez zespół Lubomierskie Echo, pod kierunkiem Katarzyny Wojtyczki i Renaty Wojtyczki. Uczniowie ubrani w piękne regionalne stroje prowadzili rozmowę z panią, która postanowiła spędzić wakacje w Lubomierzu. Wyśpiewali, wytańczyli i opowiedzieli gwarą o szkole i naszej miejscowości, a co najważniejsze przybliżyli postać św. Józefa słowami:
Powazny jak na swojo rolo, nie usmiechniynty.
łoblubiyniec Maryi Panny-Jozef świynty.
Bardzo wazno rolo łodegroł
A ło jego krolewskim pochodzyniu mało kto wiedzioł
Był męzym Maryi, łopiekunym Jezusa.
Głowom świynte rodziny, łodpowiedzialnym za Chrystusa(...)
Łopiekowoł sie Maryjom Jezusym i nami sie łopiekuje
i dzisioj z nami świyntuje...

Występ uświetniły przygrywające uczennice: Wioleta Kuczaj -keyboard oraz skrzypaczki: Jessika Potaczek i Aleksandra Wąchała. Po wspaniałym przedstawieniu, nagrodzonym gromkimi brawami uczestnicy udali się na poczęstunek.
Te chwile będące naszym udziałem na pewno na długo zostaną w naszej pamięci i naszych sercach.

Renata Wojtyczka