z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Studenci turystyki poznali Zagórzańskie Dziedziny

31/10/2023, dodał: Magda Polańska czytano: 1375 razy
Nowotarscy studenci Akademii Nauk Stosowanych z kierunku Turystyka i rekreacja na praktycznym przykładzie Zagórzańskich Dziedzin poznali zasady budowy parasolowej marki lokalnej.

Przyczynkiem do wizyty tam, gdzie Beskid Wyspowy wita się z Gorcami była… studentka tego kierunku, Dorota Kościelniak, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki, która fascynacją do zagórzańskiej marki lokalnej zaraziła swoich kolegów z roku oraz profesorów branżowych zajęć aż tak, że zapragnęli osobiście przekonać się o fenomenie produktów, usług i inicjatyw ściśle związanych z Regionem Zagórzańskim.

Korzystając z gościnnych progów Urzędu Gminy Mszana Dolna wysłuchali dziedzinnej opowieści o kolejnych etapach powstawania marki, dyskutowali o tym co w tym procesie jest ważne i jakie doświadczenia zebrali Zagórzanie w tym zakresie. Teorię poparto praktyką; Dominika Duda – Nalepa, menagerka Janda Resort &Conference, otworzyła podwoje obiektu i opowiedziała gościom o korzyściach ze współpracy pod wspólną marką regionu oraz pożytkach wynikających z wyróżnienia dwóch usług świadczonych w tym miejscu Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny. Młodzi adepci turystyki zobaczyli jak tutaj funkcjonuje Punkt sprzedaży produktu lokalnego i Zagórzańska księgarenka i sprawdzili w jaki sposób Janda Resort znakuje otrzymanym wyróżnieniem swoją ofertę turystyczno – noclegową.

Drugą część wizyty studenci turystyki spędzili na niebieskim szlaku łączącym m. in. Olszówkę z Porębą Wielką. Grę terenową na orientację TRiNO po tych dwóch miejscowościach zorganizowała im sprawczyni całego tego „zamieszania”, Dorota Kościelniak. Metę rajdu sprytnie ulokowała w bacówce należącej do jej rodziny. Czas spędzony na oglądaniu tego uroczego miejsca i poczęstunku wykorzystała do promocji Zagórzańskich Dziedzin udowadniając tym samym że nasz #razemtworzymyzagórzańskiedziedziny to nie pusty slogan, a najprawdziwsza prawda!

Magda Polańska