Sprzątanie gminy – wiosna 2012! Darmowe worki na szkło, plastik i metal

09/05/2012, dodał: Maciej Liberda czytano: 1770 razy

Chyba wszystkich denerwuje, gdy wśród pięknej budzącej się do życia przyrody w oczy rzucają się śmieci. Znajdujemy je na szlakach turystycznych, w przydrożnych rowach, a nawet w głębi lasu. Czy to wynik braku kultury i poszanowania środowiska w którym żyjemy ?

Największym utrapieniem środowiska naturalnego jest plastik, który rozkłada się 100-1000 lat. Jednorazowe plastikowe reklamówki produkuje się sekundę, używa średnio przez 25 minut, a rozkładają się do 450 lat. Butelki plastikowe rozkładają się dwukrotnie dłużej, czyli około 800 lat. Wyrzucenie szklanej butelki, słoika od musztardy bez jego uprzedniej segregacji może kosztować naturę około 4000 lat - tyle bowiem rozkłada się szkło, które nie zostanie poddane recyclingowi. A przecież szkło jest materiałem wielokrotnego użytku i może być przetwarzane w nieskończoność.
Zwracamy się do mieszkańców gminy z prośbą o dbałość o czystość i porządek w najbliższym otoczeniu i pełniejsze korzystanie ze zorganizowanego systemu usuwania odpadów. Niech akcja „Sprzątania gminy- wiosna 2012” nie obejmuje jedynie dzieci w szkołach, ale nas wszystkich! Umożliając mieszkańcom posprzątanie lokalnego środowiska informujemy, że zainteresowanym darmowo udostępnimy worki do selektywnej zbiórki niebieskie na plastik i metal oraz zielone na szkło.
Posegregowane odpady odbierze firma Traszkan wg harmonogramu poniżej:
- Lubomierz i Łętowe - 4 oraz 31 maj
- Kasinka Mała – 16 maj