XII KRAINA RADOŚCI

04/06/2012, dodał: Maciej Liberda czytano: 1725 razy

3 czerwca 2012 r. był dniem dwunastego już w historii szkoły spotkania na festynie Kraina Radości. Impreza licznie zgromadziła całe rodziny i była okazją do miłego spędzenia popołudnia wśród licznie przygotowanych atrakcji, którymi tradycyjnie już są: loteria fantowa,

stoiska gastronomiczne, plac zabaw i zjeżdżalnie dla dzieci, a przede wszystkim występy artystyczne uczniów dedykowane Rodzicom z okazji ich majowego i czerwcowego święta.
Warto zwrócić uwagę, że dwa dni wcześniej to rodzice byli organizatorami dziecięcego święta i byli jednocześnie jego główną atrakcją rozgrywając mecze siatkówki z drużynami uczniowskimi. Kulminacją emocji był mecz pomiędzy drużyną mam a drużyną ojców. Obie strony wykazały się niezwykłym zaangażowaniem dostarczając zebranym trudnych do opisania , a wyrażanych entuzjastycznie wrażeń. I choć w wyrównanej walce wygrały panie to nic w dziecięcych oczach nie stracili ze swego autorytetu nasi panowie. Mało tego, okazali się być doskonałym wsparciem dziecięcych wyścigów, sprawiając, że pozostaną w pamięci na długo.
Na ponad trzygodzinny program niedzielny złożyły się popisy wokalne i instrumentalne coraz liczniejszej grupy muzykujących uczniów, którzy towarzyszyli szkolnemu chórowi, artystyczne prezentacje poszczególnych zespołów klasowych objawiające wszechstronne uzdolnienia naszych wychowanków; taneczne (tu można było przebierać w różnorodności stylów i nastrojów), wokalne i akrobatyczne, okraszone zabawnymi etiudami kabaretowymi. Ponad te, przygotowane pod okiem wychowawców, efekty swojej całorocznej pracy zaprezentowały koła tańca towarzyskiego i regionalnego. Gościem specjalnym w tegorocznej Krainie Radości była orkiestra dęta „Echo Gór” obchodząca w tym roku 100- lecie swojej działalności. Na ręce dostojnej, ale jednocześnie kipiącej energią młodości wykonawców, Jubilatki i jej kapelmistrza p. Franciszka Leżańskiego złożyliśmy gratulacje i życzenia dalszej zaszczytnej działalności by przez kolejne lata była dla naszej wsi powodem do dumy i naszą wizytówką.
Ten radosny z nazwy ale i z dokonań dzień zaszczycili obecnością: Wójt Gminy Mszana Dolna p. Bolesław Żaba, Przewodniczący Rady Gminy p. Jan Chorągwicki, ks. proboszcz Józef Maciążka, radni, pani sołtys, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele służby zdrowia, lokalni przedsiębiorcy, wśród których wielu jest wytrwałymi sponsorami szkoły i jej wieloletnimi partnerami oraz przedstawiciel LGD „Piękna Ziemia Gorczańska” p. Ewa Michura – niezawodny sprzymierzeniec w pozyskiwaniu dodatkowych funduszy w ramach podejmowanych przez szkołę i realizowanych projektów.
Na ręce pana Wójta złożyliśmy podziękowania za zaangażowanie i finansowe wsparcie niezwykle oczekiwanego przez nas projektu: remontu kuchni i jadalni szkolnej. Przy zaangażowaniu Wójta i Rady Gminy, byłego sołtysa wsi i rady sołeckiej, która pomogła wspierając pracę zastrzykiem finansowym z funduszu soleckiego oraz operatywności Rady Rodziców z dumą prezentujemy dziś nowoczesne pomieszczenia. Realizacja skazanego przez wielu na niepowodzenie przedsięwzięcia stała się możliwa przede wszystkim dzięki wizji i uporowi dyrektora szkoły p. Czesławy Łabuz, która z żelazną konsekwencją i wiarą w powodzenie łamała kolejne przeszkody obłaskawiając po drodze i siły natury (niedogodne położenie na poziomie rzeki) i instytucje (Sanepid) do obłaskawienia wydawałoby się nieskore. I dopięła swego. Dziś jesteśmy szczęśliwi i dumni zarazem.
Organizacja tak dużego przedsięwzięcia jakim jest festyn Kraina Radości nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie i niezwykle ofiarna praca dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły oraz rodziców. I trudno oprzeć się refleksji; ile można zdziałać wspólnie i ile tą zgodną pracą można sprawić radości innym. Mamy tego pełną świadomość… i wszyscy, dziś może trochę zmęczeni, czerpiemy z tego faktu wielką satysfakcję. Tak wielką, że już rodzą się plany na rok następny.

E. Jakubiak