Przyszkolny ołtarz

11/06/2012, dodał: Magda Polańska czytano: 1512 razy

Szkoła Podstawowa w Łętowem aktywnie działa i współpracuje z różnymi instytucjami. Angażuje się w działania na terenie naszej miejscowości. W ramach współpracy z parafią już trzeci rok z rzędu włącza się w przygotowania św. Bożego Ciała.

Najważniejszą częścią tej uroczystości jest procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Jeden z nich umieszczony był przed budynkiem szkoły. Jego pomysłodawczynią i wykonawczynią jest nauczycielka - artysta plastyk, pani Monika Zięba. W tworzeniu dekoracji brała także udział pani Władysława Kozyra. W budowie całego ołtarza pomagały panie z obsługi. Nad wszystkim czuwała pani dyrektor Lucyna Leżańska, która przyjeżdża tego dnia, aby "dopiąć” wszystko na ostatni guzik i uczestniczyć w procesji w Łętowem. Zadbała też, jak co roku, o piękne kwiaty. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Ołtarz był wyjątkowy i niepowtarzalny.

Agata Florek