Wspaniały występ biegaczy z Gminy Mszana Dolna w powiatowych zawodach w biegach przełajowych

26/09/2012, dodał: Maciej Liberda czytano: 2253 razy

25 września w Limanowej odbyły się indywidualne Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w biegach przełajowych dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów.

W gronie kilkuset startujących zawodników wspaniale spisali się uczniowie ze szkół z terenu Gminy Mszana Dolna. W wyniku rywalizacji najlepszych z dwóch miast i dziesięciu gmin powiatu, awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 5 października w Nowym Targu, zakwalifikowało się 27 biegaczy z naszej gminy.

Wyniki zawodników Gminy Mszana Dolna:

Szkoły podstawowe:

Kinga Gackowiec kl.IV Olszówka
Robert Szczęsnowski kl.V Mszana Górna 1
Kewin Rzepka kl.VI Olszówka
Karolina Kaleta kl.IV Kasina Wielka
Marcin Płoskonka kl. IV Kasinka Mała 2
Mateusz Szczęsnowski kl.V Kasinka Mała 1
Natalia Boduch kl.V Kasinka Mała 1
Jakub Czyszczoń kl.IV Olszówka
Awans do województwa z miejsc IV – VIII.
Justyna Zięba kl.VI Kasinka Mała 1
Ewelina Kołodziej kl.V Łętowe
Gabriela Dawiec kl.V Łętowe
Anna Opioła kl.VI Kasinka Mała 1
Adrian Skalski kl.IV Kasinka Mała 3
Paweł Wacławik kl.V Olszówka
Rafał Klimek kl.V Łostówka

Szymon Majerczyk kl.VI Raba Niżna
Gimnazjum:

Weronika Kaleta kl.I Kasina Wielka
Arkadiusz Drąg kl.I Kasina Wielka
Justyna Popławska kl.I Kasina Wielka
Aneta Chałon kl.III Kasinka Mała
Kamil Grzędziak kl.III Mszana Górna
Awans do województwa z miejsc IV – VIII.
Joanna Piekarczyk kl.II Kasinka Mała
Paulina Korzeń kl.III Kasinka Mała
Beata Cież kl.III Kasinka Mała
Tomasz Słoński kl.I Mszana Górna
Michał Myszak kl.III Mszana Górna
Jan Krzysztof kl.III Mszana Górna
Wyniki te świadczą o właściwej pracy, jaką wykonują uczniowie z trenującymi ich nauczycielami w swoich szkołach. Możemy stwierdzić, że jesteśmy w powiecie limanowskim tradycyjnie liczącą się Gminą w biegach przełajowych. Mamy nadzieję na osiągnięcie dobrych wyników w Mistrzostwach Małopolski i życzymy zawodnikom oraz ich trenerom kolejnych sukcesów w sporcie w roku szkolnym 2012/2013.

Opr. Piotr Kowalik