Mszana Górna – Łopuszna – Niedzica. Śladami ks. Profesora

12/10/2012, dodał: Maciej Liberda czytano: 1669 razy

Pierwsze klasy Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej 9 października b.r. wzięły udział w wycieczce do Łopusznej i Niedzicy. Celem podróży było zapoznanie się z postacią ks. prof. Józefa Tischnera, patrona naszej szkoły.

W Łopusznej na uczniów czekał brat ks. Tischnera, P. Kazimierz, który ciekawie przedstawił życie i twórczość ks. Profesora. Po krótkim spotkaniu uczestnicy wycieczki zwiedzili „Tischnerówkę” - muzeum poświęcone J. Tischnerowi, gdzie mogli zobaczyć prywatne rzeczy patrona i pamiątki po nim. Przepiękne góralskie wnętrze „Tischnerówki” zrobiło na uczniach ogromne wrażenie. Wszyscy uczestnicy wycieczki udali się też na cmentarz, gdzie znajduje sie grób ks. prof. Józefa Tischnera. Tam zapalili znicze, złożyli wiązankę kwiatów, chwilą ciszy i zadumy oddali hołd wielkiemu filozofowi. Kolejnym punktem wyprawy było zwiedzanie XIV wiecznego zamku i wozowni w Niedzicy. Wycieczka stała się źródłem niezapomnianych wrażeń oraz swoistą lekcją historii i geografii.

red. Jarosław Draus