z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności

Sezon w rugby trwa !

31/10/2012, dodał: Maciej Liberda czytano: 1765 razy

Niedziela, 21 października 2012r., była udanym dniem dla zawodników RC Gorce. Przy pięknej pogodzie nasi rugbiści rozegrali dwa mecze eliminacyjne w kategorii kadet i junior. Tym razem zmierzyli się z rówieśnikami ze „Sparty” Jarocin. Na boisku „Juvenii” Kraków najpierw zagrali juniorzy.

Już od pierwszych minut meczu było widać przewagę Gorczan. Mimo prób ataku ze strony „Sparty” mecz zakończył się bezapelacyjnym zwycięstwem naszych juniorów z wynikiem 55:0.

Po krótkiej przerwie na murawę wyszli kadeci „Gorców”. Od początku meczu widać było, że nie chcą okazać się gorsi od swoich starszych kolegów. Podobnie jak juniorzy, nasi kadeci do przerwy prowadzili 38:0, a kadeci „Sparty” nie zdołali przeprowadzić skutecznego ataku. Druga połowa to kolejne udane akcje „Gorców”. Mecz zakończył się wynikiem 66:0
„Gorce” na tym meczu wystąpiły w składzie:

Junior: Ząbczyński Krzysztof, Knowa Mariusz, Kuczaj Mirosław, Knowa Mirosław, Olszewski Marcin, Flig Dawid, Michalak Jarosław, Haras Bartłomiej, Kubisz Adam, Jabrodzki Piotr, Stożek Rafał, Lach Michał, Perz Michał, Miśkowiec Marek.

Kadet: Kowalczyk Grzegorz, Kowalczyk Kamil, Kowal Stanisław, Janik Dariusz, Jamróz Jakub, Ślósarczyk Krystian, Wronka Seweryn, Fornal Kazimierz, Potaczek Marcin, Niżnik Mariusz, Górni Dawid, Gacek Patryk, Kozak Bartłomiej.

Punkty dla „Gorców” zdobyli:
Junior: Lach Michał (20pkt.), Ząbczyński Krzysztof (10pkt.), Knowa Mariusz (10pkt.), Olszewski Marcin (5pkt.), Kubisz Adam (5pkt.), Flig Dawid (5pkt.).

Kadet: Kowalczyk Kamil (17pkt.), Kozak Bartłomiej (15pkt.), Kowalczyk Grzegorz (10pkt.), Kowal Stanisław (10pkt), Ślósarczyk Krystian (5pkt.), Jamróz Jakub (5pkt.), Janik Dariusz (4pkt.).
Przed zawodnikami „Gorców” jeszcze mecze z „Juvenią” (4.11.2012r.) i „Posnanią” (11.11.2012r.).

Choć za oknem śnieg, to nie koniec sezonu dla zawodników Gorców. Poza wspomnianymi meczami nasi zawodnicy biorą udział w konsultacjach i meczach kontrolnych z zawodnikami kadry narodowej.
Podczas ostatniego weekendu w Pucku odbyły się konsultacje, na których nasi kadeci Bartłomiej Kozak i Dariusz Janik szlifowali formę przed kolejnymi meczami. Na konsultacje nie pojechali kontuzjowani Jakub Jamróz, Kazimierz Fornal oraz Grzegorz Kowalczyk i Patryk Kowalczyk.

W dniach 01-03 listopada nasi zawodnicy Jarosław Michalak i Adam Kubisz wezmą udział w konsultacjach kadry narodowej U18 oraz meczu kontrolny z młodzieżową reprezentacją Polski w Łodzi, a następnie w meczu towarzyskim z Czechami w Ostravie (4 listopada). Na liście rezerwowej znaleźli się Mirosław Knowa i Mirosław Kuczaj. Natomiast 2. listopada na mecz kontrolny z kadrą narodową U18 w Łodzi jedzie Jarosław Knowa, który, jak co roku, otrzymał powołanie do reprezentacji kraju. Zawodnicy mają szansę zaprezentować swoje umiejętności, zdobyć nowe i sprawdzić się w meczach kontrolnych rozgrywanych z rówieśnikami z kadry narodowej Polski, jak również w tym wypadku w meczu towarzyskim z reprezentacją Czech. Celem konsultacji jest weryfikacja umiejętności zawodników i ich doszkalanie przed udziałem w rozgrywanych dorocznie mistrzostwach Europy. Tylko wybrani, wśród których już teraz jest kilku zawodników Gorców, mają szansę na wyjazd na mistrzostwa i udział w meczach w pierwszym składzie.
Trzymamy kciuki za naszych zawodników, dobrą pogodę i życzymy powodzenia.

Szkolenie zawodników oraz udział w rozgrywkach możliwy jest dzięki pracy społecznej wielu osób oraz wsparciu finansowemu Gminy Mszana Dolna uzyskanemu w drodze otwartego konkursu ofert.