12/11/2012, dodał: Maciej Liberda czytano: 2405 razy

11 listopada, po raz kolejny wspólnie, samorządy miejski i gminny Mszany Dolnej, świętowały rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wspólnej mszy św. w intencji naszej Ojczyzny zgromadziły się władze powiatowe, miejskie i gminne oraz mieszkańcy naszych „Małych Ojczyzn”.

Koncelebrowaną Eucharystię sprawowali: ks. Jerzy Raźny – Proboszcz Parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, ks. Tadeusz Mrowiec – Proboszcz Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego oraz ks. Zbigniew Syczik, który wygłosił również okolicznościową homilię.
Uroczystość rozpoczęła się jednak przemarszem na cmentarz w Mszanie Dolnej, gdzie pod pomnikiem ofiar tych, którzy za wolną Polskę przelali swoją krew, samorządowcy złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze.
Obchody mszańskiego Święta Niepodległości swoją obecnością zaszczycili: Franciszek Dziedzina – Wicestarosta Limanowski, Władysława Anna Jamróz i Antoni Róg – Radni Powiatu Limanowskiego, Tadeusz Filipiak Burmistrz oraz Adam Malec – Przewodniczący Rady Miasta Mszana Dolna wraz z miejskimi rajcami, Bolesław Żaba – Wójt wraz z Janem Chorągwickim – Przewodniczącym Rady Gminy Mszana Dolna, gminni radni i dyrektorzy szkół z obydwu samorządów. Splendoru uroczystości dodała obecność licznie przybyłych pocztów sztandarowych, orkiestry dętej OSP z Mszany Dolnej oraz Chóru Męskiego im. Hajduka.
Wspólne świętowanie zakończyła „Wieczornica artystyczna” w Miejskim Ośrodku Kultury.

red. Magda Polańska

Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej Nr 3 w Kasince Małej

Cieszmy się wolnością ! w Szkole Podstawowej w Łętowem

Pamiętaj, że jesteś Polakiem! – uroczysta akademia z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej Nr1 im. św. Józefa w Lubomierzu