SIATKARZE DZIECIOM

23/11/2012, dodał: Maciej Liberda czytano: 1720 razy

"Piękne słowa, które dają wymowny sens. Ludzie z pasją, którzy kochają piłkę siatkową potrafią cieszyć się tym co robią, a przy okazji pomagają potrzebującym. Idea turnieju zrodziła się we mnie dawno temu. Klubu jeszcze nie było. Miałem okazję, jaką wielu z nas otrzymuje od losu.

Zwiedzałem pewnego przyjemnego dnia stadion FC Barcelona - CAMP NOU. Zafascynował mnie wówczas duży napis na tym stadionie skomponowany z krzesełek: Mes que un club, co z katalońskiego w wolnym tłumaczeniu znaczy: WIĘCEJ NIŻ KLUB. Poznawałem całą strukturę i działalność klubu z Barcelony. To stało się sygnałem dla mnie, że postanowiłem organizować małe rzeczy tutaj, w Mszanie Dolnej. Tak powstała MSZANKA, tak zrodził się pomysł i mamy już II Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dedykowany tym najmłodszym „SIATKARZE DZIECIOM”. Nie byłoby tego turnieju bez ludzi dobrej woli i wielkich chęci. Jedną z wielu takich osób jest Pani IRENA ŁACNA, członek Komisji Zdrowia przy Radzie Miasta Mszana Dolna. Organizacyjnie trzeba to było wszystko sensownie zaplanować i Pani Irenka tutaj odegrała niesamowitą rolę. Nie byłoby przede wszystkim tej imprezy gdyby nie moi przyjaciele z parkietu, którzy od pierwszego zwiastunu z moim pomysłem, potwierdzili, że to szczytna i godna poparcia inicjatywa. Dziękuję Mateuszowi Hankusowi prezesowi KS „FENIKS” Dobczyce, którego nazywam "dusza człowiek'. Pomagamy sobie nawzajem, dzielimy się pomysłami i mobilizujemy wspólnie do działania. Oczywiście, klub to całe spektrum Władz lokalnych, sponsorów, kibiców i wolontariuszy. Podążamy dobrą drogą i oby tak dalej."

red. Artur Żaba