O św. Mikołaju, który odwiedził dzieci w Kamerunie!

07/12/2012, dodał: Maciej Liberda czytano: 2036 razy

Współpraca Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubomierzu z Fundacją Dzieci Afryki nadal trwa. Nie ograniczamy się do wspomagania naszego podopiecznego przez przekazywanie comiesięcznej wpłaty, dzięki której Dirane może spożywać trzy posiłki dziennie i może się uczyć.

Mając na uwadze, że zbliża się szczególny czas - czas świąteczny, w którym powinien zapanować pokój i jedność, chcemy podzielić się radością tych dni z tymi, którym trudnej odróżnić szarą codzienność od świąt. Tam, w odległej Afryce, nie będzie „szaleństwa zakupów”, dużych prezentów. Musimy pamiętać o tym, że święta Bożego Narodzenia mają jeszcze jeden aspekt, o którym często zapominamy. To nie rzeczy powinny przyćmić święta, nie nowy wystrój domu, świecąca pięknymi światełkami choinka, lecz drugi człowiek, który być może potrzebuje naszej pomocy. Otwórzmy się na innych ludzi, zauważmy tych nieszczęśliwych i dzielmy się tym co wartościowe, przekazujmy uśmiech i szczęście.
Aby wywołać uśmiech na twarzach dzieci z Kamerunu i wzmocnić ich w przekonaniu, że o nich pamiętamy, włączyliśmy się w akcję „Paczka dla dzieciaczka”. Przesłaliśmy dodatkową kwotę, dzięki której św. Mikołaj odwiedził dzieci mieszkające w dalekiej dżungli. W tym roku przyniesie im przybory toaletowe oraz ręczniki. Z inicjatywy uczniów naszej szkoły powstał również pomysł, by wysłać do Afryki dodatkową paczkę. Zostało zgromadzonych około 5kg pluszowych maskotek. Kłopotem było wysłanie ich do Kamerunu, gdyż jest to kosztowne przedsięwzięcie. I tym razem nie zawiedliśmy. Absolwenci naszej szkoły, którzy we wrześniu 2012r. rozpoczęli naukę w gimnazjum będąc zaangażowanymi w Adopcję Serca pozostawili fundusze do wykorzystania w celach charytatywnych, gdy nadarzy się potrzeba i okazja ku temu. Pozostawiona przez nich kwota została powiększona dzięki nauczycielom i dobrym serduszkom uczniów klas 0-6, którzy bardzo chętnie nas wspierają na bieżąco, każdego miesiąca. Udało się zebrać potrzebną kwotę i paczka została wysłana. Mamy nadzieję, że zabawki spodobają się naszym małym przyjaciołom i będą małym promyczkiem, który połączy nasze odległe kraje w ten zbliżający się, magiczny, świąteczny czas.

red. Małgorzata Kawecka