I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

11/01/2013, dodał: Maciej Liberda czytano: 2123 razy

Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi Dziś
Niech kolęduje z nami cała ziemia

9 stycznia 2013 r. dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich nauczycieli Gminnego Przedszkola w Olszówce:

P. Ireny Nawara, P. Iwony Kubińskiej, P. Ewy Pajdo oraz P. Wioletty Kraus odbył się I Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla dzieci w wieku przedszkolnym z terenu Gminy Mszana Dolna.
Honorowy Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Mszana Dolna Pan Bolesław Żaba, którego reprezentował Zastępca, Pan Tadeusz Klimek.
Do udziału w konkursie zgłosiło się 9 grup z przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych.
Wszystkie grupy przepięknie prezentowały kolędy i pastorałki.
Jury w składzie: P. Agata Chorągwicka, P. Maria Nawieśniak, P. Anna Macuga oraz P. Monika Gackowiec
miało ogromny problem z wyborem zwycięzcy. Po długich obradach przyznano:
I miejsce dla:
- Weroniki Nalepy oraz Lidii Sławeckiej (5 i 6 lat) z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej
- Jakuba Kuczaja (6 - latka) ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubomierzu
- Grupy 5 - 6 latków ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej
- Grupy „Łostowianie” (5 -6 latków) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łostówce
- Grupy 3 - 4 latków z Gminnego Przedszkola w Olszówce

II miejsce dla:
- Piotra Żmudy oraz Bartłomieja Chmiela (6 – latków) z Gminnego Przedszkola w Olszówce
- Wiktorii Wojtyczki oraz Zuzanny Malec (5 -6 latek) z Zespołu Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej
- Anny Płoskonki oraz Karoliny Wróbel (5 – latek) z Zespołu Placówek Oświatowych – Oddziału Przedszkolnego w Kasince Małej.
Konkurs był znakomitą okazją do spotkania, posłuchania i podziwiania pięknego śpiewu, strojów, a także umiejętności gry na instrumentach najmłodszych dzieci z przedszkoli Gminy Mszana Dolna.
Doskonałą atmosferę przeglądu zapewnili wspaniali prowadzący: Karolina Kraus oraz Jakub Niedojad -uczniowie klasy II Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce.
Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie uczestników oraz udział w pierwszej edycji konkursu.
Ze swojej strony zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby odbyły się kolejne.
Serdeczne podziękowania składamy sponsorom:
Państwu Krystynie i JózefowiKoperniak
Panu Piotrowi Kowalikowi
Radzie Rodziców ZSiP w Olszówce
Pani Annie Wacławik
oraz Pani Urszuli Góralik,
dzięki którym mogliśmy zakupić nagrody dla wszystkich uczestników konkursu oraz przygotować słodki poczęstunek.

red. Wioletta Kraus