Żywa lekcja przyrody

20/04/2017, dodał: Magda Polańska czytano: 3087 razy
W Szkole Podstawowej w Łętowem odbyła się „żywa lekcja przyrody”.

Wszyscy uczniowie mieli okazję zobaczyć na własne oczy kilkanaście zwierząt egzotycznych żyjących m.in. w Ameryce Południowej i Afryce. Podczas spotkania prezentowane były różne gatunki pająków, jaszczurek (w tym gekony), żaby oraz wąż boa dusiciel, który okazał się największą atrakcją. Oprócz podziwiania zwierząt z bliska wszyscy zebrani mogli poznać wiele ciekawostek dotyczących ich trybu życia oraz upodobań. Największe zainteresowanie okazali najmłodsi uczestnicy spotkania, którzy zapewne po raz pierwszy mieli możliwość zobaczyć tak ciekawe zwierzęta. Taka forma poznawania przyrody wszystkim bardzo przypadła do gustu.

Agnieszka Górni