Kto czyta żyje podwójnie

17/11/2014, dodał: Magda Polańska czytano: 3097 razy
W bibliotece szkolnej Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej już po raz kolejny świętowano Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Hasłem  tegorocznych obchodów był cytat Umberto Eco "Kto czyta żyje podwójnie".

Z tej okazji przygotowano przedstawienia teatralne połączone z konkursami i głośnym czytaniem. Dzięki temu czytelnicy mogli dostrzec wielowymiarowość korzyści płynących z czytania i przeżyć wiele emocji i radości.

W budynku "A" Koło Teatralne z klasy 6a pod kierunkiem Katarzyny Pałgan przygotowało przedstawienie  teatralne połączone z konkursem czytelniczym dla gimnazjum pt. "Ludzie pióra". W trakcie, gdy jury oceniało prace poszczególnych przedstawicieli klas, uczniowie  mogli posłuchać głośnego czytania w wykonaniu polonisty  pana Marcina Kowalskiego i uczennicy kl. III gimnazjum Aleksandry Kowalczyk. Po zakończeniu obrad jury w składzie:  Ewa Ślaga i Anna Cygal -Masulik, ogłosiło wyniki a Dyrektor Janina  Ziemianin wręczyła dyplomy i upominki. Nagrody otrzymali również uczniowie z kl. 4-6, którzy brali udział w konkursie plastycznym "Portret ulubionego autora". Najładniejsze prace  stanowiły dekorację przedstawienia "Ludzie pióra".

W budynku "B" Koło Biblioteczne z kl. 5 b przedstawiło teatrzyk dla klas 0-3 pt. "Bajka wędruje po świecie". Młodzi aktorzy wędrując  kolorowym pociągiem po zaczarowanych stacjach recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli. Postacie w bajkowych strojach dostarczyły dzieciom  niesamowitych przeżyć, ukazując świat, który opisują książki. Po przedstawieniu odbył się  konkurs "Bajkowa postać", za który uczniowie otrzymali  dla swoich klas dyplomy i upominki z rąk Dyrektor Janiny Ziemianin.

Przedstawienia teatralne i głośne czytanie dostarczyły widzom i aktorom wiele  rozrywki  i interesujących przeżyć.  Pozwoliły wszystkim obecnym oderwać się od rzeczywistości i przenieść się  w świat  bohaterów książek.

Katarzyna Pałgan

Teresa Kicmal