Festyn Rodzinny POWITAJMY WAKACJE

02/07/2010, dodał: Magda Polańska czytano: 1795 razy

W niedzielę,  27 czerwca 2010r., przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej – Zagródce, odbył się festyn rodzinny rozpoczynający wakacje. Plenerową imprezę uroczyście otwarła P. Dyrektor Czesława Łabuz.

Gośćmi honorowymi byli Wójt Gminy Mszana Dolna p. Tadeusz Patalita, Przewodnicząca Rady Gminy Mszana Dolna p. Stefania Wojciaczyk, Sołtys wsi p. Kazimierz Perz, Radny Gminy p. Andrzej Płoskonka. Uroczystość przyciągnęła liczne grono mieszkańców Kasinki Małej, okolicznych miejscowości oraz gości i wypoczywających turystów.
Program artystyczny przygotowany na tą okazję, obfitował w różnego rodzaju atrakcje. Obejrzeć mogliśmy występy uczniów naszej szkoły, począwszy od najmłodszych dzieci z oddziału przedszkolnego, które wzięły udział w konkursie muzycznym „ Od przedszkola do Opola”. Następnie w wakacyjny nastrój wprowadziła nas inscenizacja klasy II i III pt. „Lato, lato”. Uczniowie młodszych klas zatańczyli dla wszystkich Macarenę i Kazaczoka. Uczniowie klas IV – VI również przygotowali bogaty program, m.in. ”Zielony Kapturek”, „Żuraw i czapla”, „Ogórek i żaba” oraz humorystyczne skecze.
Gościnnie wystąpił regionalny zespół młodzieżowy „Dolina Mszanki” z Mszany Górnej oraz orkiestra „ Sami Swoi” z Zagródca i schola „ Jedność”.
Wszystkich przyciągała loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami i nagrodą główną – wieżą Hi-Fi, ufundowaną przez Firmę DODTRANS Przewozy Pasażerskie, sklepik z zabawkami, dmuchane zjeżdżalnie oraz kulinarne smakołyki: gofry, frytki, kiełbaski, bigos, lody i in.
Wieczorem odbyła się zabawa taneczna, w której licznie uczestniczyła młodzież i dorośli. Przygrywał zespół byłych uczniów naszej szkoły. Ta atrakcyjna impreza plenerowa mogła odbyć się dzięki zaangażowaniu rodziców i nauczycieli. Wszyscy świetnie bawili się a nad wszystkim czuwała p. dyrektor Czesława Łabuz.

Barbara Łojas