„Małopolski Ośrodek Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Nowym Sączu (MOWOP)”

14/07/2010, dodał: Maciej Liberda czytano: 1037 razy

Stowarzyszenie Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku już po raz trzeci realizuje projekt pn: „Małopolski Ośrodek Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Nowym Sączu (MOWOP)” Projekt ten ma na celu wsparcie organizacji pozarządowych z terenu Ziemi Sądeckiej, Gorlickiej i Limanowskiej.

Od 2008 roku wiele organizacji skorzystało z oferty zaproponowanej w ramach MOWOP.

W tym okresie zorganizowano m.in. 15 tematycznych szkoleń (prawne, księgowe, public relations, pozyskiwanie środków na działalność statutową), które ukończyły 204 osoby, 5 kursów komputerowych, które ukończyło 78 osób. Doradcy Ośrodka udzielili łącznie ponad 400 indywidualnych konsultacji prawnych, księgowych i projektowych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom sektora pozarządowego w regionie projekt jest kontynuowany również w roku bieżącym. W jego ramach zaplanowano następujące działania:

*przeprowadzenie nieodpłatnych szkoleń z zakresu nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie;

*przeprowadzenie nieodpłatnych warsztatów z zakresu procedury sporządzania oferty konkursowej;

*zorganizowanie bezpłatnego doradztwa z zakresu problematyki prawnej, księgowej
i projektowej (również doradztwo w siedzibie organizacji);

*przeprowadzenie kursów komputerowych w Gorlicach, Limanowej i Nowym Sączu;

*opracowanie aktualnych baz teleadresowych org. pozarządowych z terenu powiatów nowosądeckiego, gorlickiego, limanowskiego i Miasta Nowy Sącz.

Informacji o projekcie udziela oraz zapisy na szkolenia i porady przyjmuje sekretariat Ośrodka w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 18 (siedziba Sądeckiego UTW); (18) 443 57 08; mowop@sutw.pl.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z bezpłatnych usług szkoleniowo – doradczych Ośrodka.