DZIEŃ PAPIESKI W RABIE NIŻNEJ

18/10/2010, dodał: Maciej Liberda czytano: 1602 razy

W dniu 16 X 2010 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej odbył się III Ogólnoszkolny Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego było: „Jan Paweł II – odwaga świętości”.

Ponieważ organizacja tej uroczystości była częścią większego projektu współfinansowanego przez Województwo Małopolskie, tematem dodatkowym były również: „Miejsca w Małopolsce związane z Janem Pawłem II”.
Na uroczystości obecnych było ponad 400 uczniów wraz z opiekunami – nauczycielami, dyrektorzy szkół z terenu Gminy, p. M. Twaróg – wizytator KO w Krakowie oraz wielu rodziców i mieszkańców Raby Niżnej i Olszówki.
Formuła obchodów Ogólnoszkolnego Dnia Papieskiego pozostała prawie niezmieniona. Uczniowie rywalizowali w 4 konkurencjach: konkursie plastycznym, literackim, multimedialnym oraz konkursie piosenki oazowej. Do udziału zgłosiły się wszystkie szkoły z terenu naszej gminy, a poziom konkursów był bardzo wysoki, znacznie wyższy niż w latach poprzednich.
Zwycięzcy konkursów otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Gminę Mszana Dolna. Wszyscy uczestnicy i sympatycy mogli dodatkowo osłodzić sobie ten dzień, a to za sprawą naszych drogich Mam, które przyniosły pyszne ciasta, specjalnie na tę okoliczność… Dla biorących udział w konkursach przygotowaliśmy też poczęstunek i ciepłą herbatę.
Obchody III Ogólnoszkolnego Dnia Papieskiego zakończyliśmy Mszą św. odprawioną przez Księży Proboszczów z Raby i Olszówki w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.
Wszystkim przybyłym na naszą uroczystość serdecznie dziękujemy, mając nadzieję, że miło i sympatycznie spędzili to sobotnie przedpołudnie w progach naszej szkoły.

/R. Jakubiak/