Ślubowanie klasy I Dzień KEN

20/10/2010, dodał: Maciej Liberda czytano: 1207 razy

14 października w naszej szkole był dniem szczególnym, a to wszystko za sprawą dwóch doniosłych wydarzeń. Pierwszym, samym w sobie uroczystym, było święto oświaty, drugim zaś przyjęcie w szeregi szkolnej braci, uczniów klasy I.

Oba te wydarzenia obchodziliśmy radośnie w towarzystwie zaproszonych gości; emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, przedstawicieli władz samorządowych w osobie Wójta Gminy Mszana Dolna , p. Tadeusza Patality, sołtysa Kazimierza Perza , komendanta OSP p. Marka Szczypki – radnego gminy, ks. kanonika Józefa Maciążki – proboszcza Kasinka Małej oraz licznie zebranych rodziców.
Uroczystość rozpoczął występ naszych pierwszoklasistów, którzy prezentując swoje umiejętności artystyczne wykazali się doskonałą znajomością szkolnych zasad, czym udowodnili gotowość do podjęcia odpowiedzialnej roli ucznia. Po złożeniu roty ślubowania ceremonii pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor Czesława Łabuz wraz z p. Aleksandrą Kanią, p. sołtysem i ks. proboszczem. Dowodem tej zaszczytnej nominacji jest odcisk serdecznego palca w Księdze Ślubowań, poprzedzający niedoskonałą jeszcze umiejętność złożenia własnoręcznego podpisu. Witając w swoich szeregach uczniowie klas młodszych oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wręczyli pierwszakom prezent w postaci gier i zabawek, które nie tylko wzbogaciły klasę ale, jak można było się przekonać niebawem po zakończeniu uroczystości, sprawiły obdarowanym wielką radość.
Nauczycielom zaś i pracownikom szkoły dedykowane były występy słowem i piosenką związane w wielobarwny bukiet życzeń, których autorami byli członkowie koła teatralnego, które w ten żywiołowy sposób rozpoczęło pod kierunkiem p. Ireny Marszalik i we współpracy z p. Małgorzatą Jędrysek tegoroczną działalność.
Dzień Edukacji Narodowej to okazja do wielu życzeń i podziękowań, które zostały wypowiedziane podczas szkolnej uroczystości ale jednocześnie to doskonała sposobność do zaobserwowania, co podkreślali zaproszeni goście, serdecznej atmosfery panującej w naszej placówce. Cieszy nas to szczególnie bo jest to chyba najlepsza z ocen na jaką wspólnie wszyscy pracujemy.

Ela Jakubiak
wychowawca klasy I