Październikowe święto w szkolnej bibliotece w Kasinie Wielkiej

19/11/2010, dodał: Maciej Liberda czytano: 1264 razy

Październik obchodzony jest w naszej bibliotece jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych od 2008 roku. Wcześniej świętowano Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. W tym imieninowym miesiącu nasza biblioteka, zorganizowała wiele atrakcji dla czytelników.

Członkowie Koła Bibliotecznego przygotowali pomoce potrzebne do tego święta oraz udekorowali bibliotekę. Przygotowali również gazetkę ścienną i prezentację multimedialną o historii Święta Bibliotek Szkolnych. Aby zainteresować uczniów książka, zorganizowana była wystawka najciekawszych książek pt. „Książki , które pochłaniają czytającego” i trzeba przyznać że przyniosło to efekty.
Z tej okazji przeprowadzone zostały konkursy: „Książkowy ogród fraszek” dla gimnazjum, „List do ulubionego bohatera książki” dla klas IV-VI oraz konkurs „Najładniejszy strój bajkowy” dla klas młodszych.
Podjęto również działania marketingowe, połączone z atrakcyjną „Loteria Fantową” do której fanty wykonali sami uczniowie a część podarowali rodzice.
W miesiącu tym odbyło się również jak co roku głośne czytanie w bibliotece. Tegorocznym hasłem czytania było „Głośne czytanie to dzieci wychowanie”. Uczniowie z klas 0- 3 oraz maluchy słuchały czytania książeczek o dobrym zachowaniu, kulturze, przyjaźni, koleżeństwie oraz rozwiązywali zagadki pt. „Dobre maniery na co dzień”. Z wielkimi emocjami i w sposób barwny czytały dla nich uczennice gimnazjum Wszyscy uczniowie otrzymali na pamiątkę malowanki oraz listy dla rodziców od Prezesa Fundacji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. W październiku było również wiele życzeń od czytelników i słodkich niespodzianek od biblioteki. W tym miesiącu gościliśmy także w szkole pana INTROLIGATORA – Józefa Kołodziejczyka , który pokazał dzieciom jak „leczyć książki”.
Miesiąc Bibliotek minął, trzeba wracać do codziennej rzeczywistość. Ale czy jest ona taka sama? Mamy nadzieję , że nie! Bibliotekę już odwiedza coraz więcej uczniów, a do Koła Bibliotecznego przybyło chętnych. Czy było warto organizować Święto Biblioteki? Na pewno było warto!

Teresa Kicmal