• 15/10/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Dnia 10 października 2008r w Szkole Podstawowej nr1 im. św. Józefa w Lubomierzu w ramach „Cyklu spotkań ze znanymi ludźmi – autorytetami” oraz w ramach ogólnpolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, po raz kolejny gościliśmy znaną i rozpoznawaną osobę.

• 14/10/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Do tego Dnia nauczyciele i uczniowie ZPO w Rabie Niżnej przygotowywali się od kilku ładnych tygodni. W sobotę 11 X wszystko było już dopięte na przedostatni guzik – zawsze bowiem należy zostawić trochę miejsca na niespodzianki, zwłaszcza te zupełnie nieprzewidziane:)

• 13/10/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Miło nam poinformować, że w piątek 10.10. br. w Szczawnicy podczas inauguracji Małopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki nasz Wójt – Tadeusz Patalita otrzymał odznaczenie „Za zasługi dla turystki” przyznane przez Ministra Sportu i Turystyki.

• 10/10/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W tym roku 12 kwietnia minęła 50 rocznica śmierci Ks. Infułata Teofila Skalskiego, wielce zasłużonego patrioty i teologa , który ostatnie lata swojego życia spędził w Mszanie Dolnej jako proboszcz parafii. Tu na naszym cmentarzu w Mszanie Dolnej znajduje się jego grób.

• 10/10/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Organizacje Pozarządowe, Kluby Sportowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, Ochotnicze Straże Pożarne
    Wójt Gminy Mszana Dolna zaprasza Zarząd Waszego Stowarzyszenia w dniu. 27 października 2008 r. o godz. 14 . 00 na konsultacje w sprawie współpracy Urzędu Gminy z Organizacjami Pozarządowymi w 2009 roku, a także na szkolenie w zakresie :

• 06/10/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności
    <p style="text-align: justify;">Kasina Wielka wykonała epokowy skok cywilizacyjny, porównywalny z lotem człowieka na księżyc. W ramach rządowego programu „Moje Boisko - Orlik 2012”powstał kompleks boisk do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki wraz z budynkiem zaplecza sanitarno-szkoleniowego oraz ogrodzeniem i oświetleniem.</p>
  • 06/10/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

5 października Ochotnicza Straż Pożarna w Olszówce świętowała 60 – lecie swojego istnienia. O godz. 10.30 na placu przed remizą zebrały się pododdziały i poczty sztandarowe z sąsiednich jednostek. Przy dźwiękach orkiestry „ECHO GÓR” z Kasinki Małej pod kierunkiem Franciszka Leżańskiego nastąpił przemarsz do kościoła parafialnego. Uroczystą Mszę św. odprawił proboszcz ks. Stanisław Kasprzak.

• 03/10/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Młodzieżowy zespół regionalny wraz z kapelą z Gimnazjum w Kasinie Wielkiej wziął udział w obchodach 11. Tygodnia Kultury Polskiej na Rówieńszczyźnie (26-28 września). Gimnazjaliści dali popis folkloru zagórzańskiego podczas uroczystej akademii w Równem, zbierając oklaski m.in. od polskiego konsula w Łucku.

• 03/10/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W słonecznej scenerii niedzielnego popołudnia 28 września Kasinka Mała obchodziła jubileusz 75 – lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej. Obchody jubileuszowe rozpoczęła uroczysta msza św. w intencji strażaków, na której homilię wygłosił ks. prałat Jan Czyrek.

• 29/09/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Piękna słoneczna pogoda w ostatnią niedzielę sprzyjała spacerom i wycieczkom rodzinnym. W Kasinie Wielkiej mieszkańcy i turyści mieli ku temu jeszcze jedną okazje a mianowicie Piknik Peronowy , który odbył się na stacji PKP położonej 580 m.n.p.m. Stacji słynnej z tego ,że tu szczególnie twórcy filmów upodobali sobie piękny dworzec kolejowy a także przepiękne widoki jakie roztaczają się wokół.