• 08/12/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Wszystko zaczęło się w lutym ubiegłego roku. Wychodząc ze szkoły po
    skończonych lekcjach zobaczyłem grającą przy stole,wówczas uczennicę klasy IV, Karolinę Wąchała. Gra jej polegała na tym, że celnie potrafiła odbijać piłeczkę z partnerem. Od tego się zaczęło. Treningi przed lekcjami, po lekcjach, nawet w soboty.

• 08/12/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Justyna Kowalczyk definitywnie zakończyła sezon 2008/09 w biegach narciarskich, ostatnim akordem były Mistrzostwa Polski rozegrane na Polanie Jakuszyckiej. Nasza Mistrzyni Świata okazała się bezkonkurencyjna zdobywając pięć złotych medali: w sprincie, na 5 km stylem dowolnym, na 15 km stylem klasycznym ze startu wspólnego, na 30 km stylem dowolnym oraz w sztafecie 4 x 5 km w barwach AZS AWF Katowice. Być może trzeba perspektywy lat, aby ocenić ten niezapomniany rok. Brak zaplecza, tras narciarskich, podstawowego sprzętu powoduje że dokonania zawodniczki z Kasiny Wielkiej są jakby z innej rzeczywistości. Justyna przeciera szlak, miejmy nadzieję że skutecznie. Oglądając występy zdobywczyni „Kryształowej Kuli” ma się wrażenie że jest to dobrze wyreżyserowany spektakl, w którym role są jasno rozpisane. Zazwyczaj przed startami jest asekuracja w stylu: inni równie mocno trenują, starają się i są w formie. Gdy przychodzi do zawodów, Justyna nie zostawia rywalkom żadnych złudzeń. Nam kibicom to się podoba i napawa nas to nieprawdopodobną dumą, ale zdajemy sobie też sprawę ile wysiłku i zdrowia trzeba włożyć aby osiągnąć te sportowe wyżyny. Justyna potrzebuje teraz spokoju, tuż po świętach wyjeżdża do sanatorium w celu podleczenia nadwyrężonego kręgosłupa. Następnie wizyta na dawno nie widzianej uczelni (AWF Katowice), a w maju powrót do ciężkiej pracy. Zgrupowaniem w południowej Hiszpanii (góry Sierra Nevada) 2-krotna Mistrzyni Świata rozpoczyna przygotowania do jakże ważnego olimpijskiego sezonu. Jeszcze raz dziękujemy za te wielkie cudowne chwile, wyrażamy nadzieją że zima 2009/10 dostarczy nam równie wielu emocjonujących momentów. Jest to też ostatni w tym sezonie komentarz do występów Justyny Kowalczyk, żegnamy się do listopada.

• 27/11/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Dzięki dobrej współpracy trzech instytucji: Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, Gminy Mszana Dolna, w latach 2006-2008 na terenie miejscowości Mszana Górna zmodernizowano odcinki drogi wojewódzkiej nr 968 poprzez odnowę nawierzchni asfaltowej, budowę chodników dla pieszych, zatok autobusowych oraz przejść dla pieszych.

• 27/11/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Minęło właśnie 20 lat odkąd jest z nami w Olszówce nasz proboszcz i katecheta ks. Stanisław Kasprzak. Z tej okazji społeczność Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce złożyła jubilatowi podziękowania za 20 lat posługi kapłańskiej i pracy w szkole. Były również życzenia dalszych pracowitych lat , zdrowia i satysfakcji z pracy .

• 21/11/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniu 20 litopada b.r. w Urzędzie Gminy Mszana Dolna Zofia Skolarus - Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Tadeusz Patalita - Wójt naszej gminy wręczyli nagrody uczestnikom corocznego konkursu literackiego, którego tematem w tym roku były anegdoty dot. naszej gminy. W protokole z posiedzenia Komisji Konkursowej czytamy:

"Konkurs został ogłoszony przez Wójta Gminy Mszana Dolna, Gminną Bibliotekę Publiczną w Kasince Małej i redakcję czasopisma „Nasza Gmina Mszana Dolna”

• 21/11/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniach 11,12 oraz 14, 15 listopada 2008r. nasza Schola nagrywała płytę z kolędami. Na dysku znajdzie się 15 kolęd i pastorałek w tym również takie, które same skomponowałyśmy. Bardzo dużo czasu spędziłyśmy nad nagraniem po to aby każdy z odbiorców mógł słuchając jej znaleźć coś dla siebie.

• 20/11/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Obecnie obchodzimy rok księdza Infułata Skalskiego  - Proboszcza parafii pw. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej w związku z  50 rocznicą jego śmierci. Był to niezwykły człowiek „Apostoł swoich trudnych czasów”. Ks. Teofil Skalski miłował Boga i był miłowanym przez Boga, był człowiekiem, który miłował bliźnich i był przez nich miłowany.

• 20/11/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniu 14 listopada 2008 roku w Gminie Mszana Dolna zakończył się projekt pod nazwą „Młodzi pływacy” w ramach, którego uczniowie ze szkoły Podstawowej Nr 1 w Kasince Małej, Szkoły Podstawowej w Łętowem, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mszanie Górnej oraz Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce wyjeżdżali na basen.

• 17/11/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Dnia 4 listopada wzięliśmy udział w spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z okazji imienin patrona w 30 – tą rocznicę pontyfikatu. Organizatorem wspólnego świętowania w Dolinie Chochołowskiej było Stowarzyszenie Szkół Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej.

• 13/11/2008, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Tegoroczny Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza” okazał się być bardzo szczęśliwym dla uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej. W dniu 06.11.2008 r. mieliśmy możliwość zaprezentowania naszych umiejętności instrumentalno- wokalnych na scenie Limanowskiego Domu Kultury, tym samym kultywując i propagując rodzime tradycje muzyczne.