• 10/03/2009, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Wszystkie dzieci, na całym świecie mają te same prawa, bez względu na to, jaką mają płeć, narodowość, kolor skóry, jakim językiem mówią, jakie religie wyznają, czy są pełnosprawne, czy niepełnosprawne. Świadomość własnych praw ma bardzo duże znaczenie dla społecznego rozwoju młodego człowieka.

• 09/03/2009, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Zespół DOLINA MSZANKI otrzymał dotację z programu MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU na dwustronny projekt polsko-węgierski.

• 26/02/2009, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Od 13 do 19 lutego 2009 roku w Szkole Podstawowej nr1 im. św. Józefa
    w Lubomierzu przebywała 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Margonina
    z województwa wielkopolskiego wraz ze swoimi opiekunami. W programie zimowiska była nauka jazdy na nartach na pobliskim stoku SKI Lubomierz pod kierunkiem instruktorów narciarskich, zwiedzanie okolicy i wycieczka autokarowa do Krakowa.

• 20/02/2009, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Wielkie niesamowite chwile !!! Justyna Kowalczyk zdobyła drugi złoty medal na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym w Libercu. Nasza krajanka znów zadziwiła sportowy świat nie dając rywalkom żadnych szans w biegu na 30 km techniką dowolną ze startu wspólnego. Nie ma sensu opowiadać o biegu który z całą pewnością w telewizji publicznej oglądały rzesze sympatyków mieszkanki Kasiny Wielkiej, a który rozegrała po mistrzowsku w sferze taktyki. Ponownie świadkami tych wzruszających momentów była kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z terenu Gminy Mszana Dolna, sobotni wieczór pod libereckim ratuszem ponownie należał do nas. Jeżeli chodzi o głośność dopingu podobnie jak Justyna byliśmy bezkonkurencyjni, jedynie żal, że mistrzostwa w niedzielne popołudnie dobiegły końca. W historii polskiego sportu zimowego nigdy nie mieliśmy zawodnika, który na jednej mistrzowskiej imprezie zdobyłby 3 medale, w tym momencie nasza rodaczka przechodzi do panteonu sław. Mamy teraz swoje „pięć minut” i trzeba iść za ciosem. Sukces Justyny powinien nam dopomóc przy realizacji Małopolskiego Centrum Narciarstwa Klasycznego i Biathlonu pod Lubogoszczem między Kasinką Małą a Kasiną Wielką.

• 19/02/2009, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

Euforia, wielka radość i szczęście owładnęło wieś Kasina Wielka w Gminie Mszana Dolna. Wszystko to za przyczyną wspaniałej jej mieszkanki  - Justyny Kowalczyk, która na Mistrzostwach Świata w czeskim Libercu zdobyła trzy medale: brązowy w biegu na 10- km, złoty w biegu łączonym 2x7,5 km oraz złoty w biegu na 30 km techniką dowolną ze startu wspólnego.

• 18/02/2009, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniu 15. lutego br. w przepięknej zimowej scenerii, najpierw w Kościele Parafialnym, a potem w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej, odbyła się uroczystość z okazji 50 – lecia pożycia małżeńskiego par z terenu naszej gminy. Podczas uroczystej mszy św., którą odprawił Proboszcz kasinczańskiej parafii – Ks. Kanonik Józef Maciążka Szacowni Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską.

• 11/02/2009, dodał: Magda Polańska - Aktualności

• 11/02/2009, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniu 09.02 2009 roku w Limanowej odbyły się drużynowe zawody rejonowe w tenisie stołowym szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt naszą gminę reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Kasince Małej: Wąchała Karolina (klasa VI), Nawara Anna (klasa III) oraz Szarek Magdalena (klasa IV).

• 04/02/2009, dodał: Maciej Liberda - Aktualności

W dniu 28.01.2009 nauczyciele Szkoły Podstawowej w Lubomierzu wspólnie ze Ski Lubomierz, Grupą Podhalańską GOPR oraz Szkołą Narciarską Ski Lubomierz zorganizowali dla uczniów zajęcia na śniegu.